Az ENSZ és a Magyar Élelmiszerbank adatai szerint Magyarországon évente csaknem kétmillió tonna élelmiszer-hulladék keletkezik, azaz évente és személyenként csaknem50 kgélelmiszer végzi hulladékként a szemétben, miközben itthon százezrek éheznek – gyermekek legalább 20 ezren. A pályafutását a kukában befejező étel a pazarlás egyik látványos megnyilvánulása; emellett a csomagoláshoz és a termeléshez felhasznált energia elpocsékolásával a környezet szennyeződik is.

Még ma is sok helyütt a szemétbe dobják a sok esetben ehető, fölhasználható élelmiszert.

Éppen ezért 2012-ben a Metro Kereskedelmi Kft. úgy döntött, hogy a még felhasználható, a szavatosság napjához közeli vagy megjelenésében kifogásolható termékeket – a megsemmisítés helyett – a rászorulóknak adományozza. Az Élelmiszerbanknak átadott termékek zömében frissek (halak, tejtermékek, felvágottak, húsok, pékáruk, zöldségek és gyümölcsök), amihez a nehéz körülmények között élők nagyon nehezen vagy egyáltalán nem jutnának hozzá. Ráadásul ezzel a döntéssel a Metro 4400 tonnával csökkentette a környezet szén-dioxid-terhelését is.

A Metro vállalatcsoport meggyőződése: a ma és a jövő nemzedékek érdekében fenntartható módon kell bánni természeti környezetünk erőforrásaival; a cég különös figyelmet fordít a fenntartható fejlődés támogatására. Második alkalommal az idén tartotta meg a fenntarthatósági napját, népszerűsítendő az okos takarékoskodást és a környezet védelmét.

Tavalyelőtt a Metro vállalatcsoportot az élelmiszer-kereskedelmi ágazat legjobbjai közé sorolták 77 ponttal (az átlagos pontszám európai tagok esetében 75) a Dow Jones fenntarthatósági pontozó rendszerében.