Az imádság meggyőződésünk szerint nem állásfoglalás, nem embereknek való megfelelési kényszer, hanem az istenhez szóló fohász, bocsánatkérés és megbocsátás hangja. Az, hogy ebben több felekezet és művész is képviselteti magát, egyúttal kifejezi, hogy összefogásra van szükség a megbékéléshez és az őszinte szóhoz. Bízunk abban, hogy a bocsánatkérés és a fohász eme halk, de reménység szerint őszinte hangja a szétszakadás és megosztottság helyett az összefogás jele – mintegy kiáltvány –, az alázat kifejezője lehet.
A pesti, Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában szeptember 1-jén nyíló és a hónap végéig látogatható kiállítást az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány szervezi a Zsidó Nyári Fesztivállal együttműködésben.
Az egyedülálló esemény felekezeti résztvevői: Fabiny Tamás evangélikus püspök; Fichl Vilmos, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának főtitkára; Frőchlich Róbert főrabbi; Gáncs Péter evangélikus elnök-püspök; Papp János baptista elnök; Róna Tamás rabbi; Steinbach József református püspök; Szabó István református püspök; Varga Mátyás bencés szerzetes; Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát; Verő Tamás rabbi.
Képzőművészek: Benczúr Emese Munkácsy-díjas képzőművész; Haász István Munkácsy-díjas festőművész; Harasztÿ István Kossuth-díjas szobrász, kinetikus művész; Klimó Károly Munkácsy-díjas festőművész; Konok Tamás Kossuth-díjas festőművész; Krajcsovics Éva Munkácsy-díjas festőművész; Lovas Ilona Munkácsy-díjas képzőművész; Matzon Ákos Munkácsy-díjas festőművész; Nádler István Kossuth-díjas festőművész; Szüts Miklós Munkácsy-díjas festőművész; Tölg-Molnár Zoltán Munkácsy-díjas festőművész; Vojnich Erzsébet Munkácsy-díjas festőművész.
Zene: Kurtág György Kossuth-díjas zeneszerző, zongoraművész; kurátor: Galambos Ádám evangélikus teológus
Az „Ima Auschwitz után” megnyitója szeptember 1-jén délután hat órakor kezdődik. Köszöntőt mond Heisler András, a MAZSIHISZ elnöke. A kiállítást Galambos Ádám evangélikus teológus nyitja meg. Közreműködik a Szent Efrém Férfikar, vezető: Bubnó Tamás.

