Hogyan küzdhetnek meg a fiatalok a klímaszorongással, az ökobűntudattal? Hány akkumulátorgyár épül Magyarországon, és mi tudható róluk? Milyen lesz a tél és a nyár 2100-ig a Kárpát-medencében? Ezekről a kérdésekről is szó volt az MTA fenntartható fejlődés elnöki bizottság tudományünnepi konferenciáján, aminek felvétele teljes terjedelmében megnézhető az MTA Youtube-csatornáján: itt és itt.
Fenntarthatóság az egészségügyben: Szócska Miklós, az mta fenntartható fejlődés elnöki bizottság egészség munkacsoportjának vezetője, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Karának dékánja, az Egészségbiztonság Nemzeti Laboratórium Adatvezérelt Egészség Divíziójának vezetője.
A biodiverzitás értékelése = az értékelés diverzitása? – Kelemen Eszter ökológiai közgazdász, az ESSRG Nonprofit Kft. vezető kutatója.
A klímaváltozás várható mértéke Magyarországon, szélsőségek – legújabb predikciók – Bartholy Judit, az MTA doktora, professor emerita (Eötvös Loránd Tudományegyetem), az MTA fenntartható fejlődés elnöki bizottság éghajlati munkacsoportjának vezetője
A magyarországi akkumulátorgyár-telepítés technológiai kihívásai – Fábián István, az MTA doktora, egyetemi tanár (Debreceni Egyetem).
Az akkumulátorgyártás gazdasági és környezeti problémái Magyarországon – Éltető Andrea tudományos főmunkatárs (Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Világgazdasági Intézet)
Ökoszorongás, ökogyász, ökobűntudat, megküzdés: klímaváltozás és mentális egészség – Dúll Andrea, az MTA doktora, intézetigazgató egyetemi tanár (ELTE PPK Ember-Környezet Tranzakció Intézet).