Drámai fordulatnak nevezte a CNN műsorvezetője, hogy az amerikai külügyminisztérium megszigorította a vízummentesség feltételeit Magyarországon – láthattuk a CNN műsorában. A hírcsatorna külügyminisztériumi tudósítója megerősítette, hogy a tárca intézkedését nem hozta összefüggésbe egyéb, a két ország közti feszült viszonyt okozó ügyekkel.
Megismételte, amit a külügyi szóvivő korábban magyarázatként elmondott, hogy kilenc éven át nem szigorította a magyar kormány a honosítási eljárás során kért ellenőrzéseket az amerikaiak kifejezett és többszöri kérése ellenére sem. A CNN kérdésére válaszolva Matt Miller nem tudott ugyan egyetlen olyan esetet sem említeni, amikor bűnözők jutottak be az Egyesült Államokba, igaz, hozzátette, neki nincs erről tudomása, de ez szerepelt a legfőbb kifogásként az intézkedés szigorításakor. Ugyanakkor a CNN gazdasági műsorában mégis csak felsorolták a két ország közti feszültséget teremtő vitás ügyeket, kezdve az amerikai nagykövetnek az LMBTQ-közösségek jogállására vonatkozó álláspontjával. Richard Quest talán túlzásnak tekintené, ha rossznak minősítenénk a két ország kapcsolatát, de jónak semmiképpen sem nevezhetjük – szögezte le. A tudósító megjegyezte, hogy ezen kívül a média és a civil szervezetek feletti kormányzati kontrollt is számos esetben bírálta David Pressman, a budapesti amerikai diplomáciai képviselet vezetője. Kijelentette, hogy az egész Európai Unióban egyetlen ország sincs, amelyik olyan szoros kapcsolatot ápolna Oroszországgal, mint Magyarország.
Ukrajna Új Hangja a Független Kijev és a Szabad Európa portál alapján viszont a Yahoo News is foglalkozott azzal, hogy állítólag a magyar kormány megfélemlítette és nyomás alá helyezte azokat az ukrán hadifoglyokat, akiket az oroszok adtak át a magyar kormánynak. Utóbbi pedig magyar állampolgárságot akart ráerőltetni az ukrajnai magyar katonákra. Elhitették a foglyokkal, hogy ha visszatérnek a hazájukba, akkor bíróság előtt kell számot adniuk a fronton történtekről. Illetve dezertőrként büntetést szabnak ki rájuk, ezért jobb, ha felveszik a magyar állampolgárságot. A 19–23 éves katonák a nevük szerint valóban magyarok voltak, viszont közülük csak egy rendelkezett kettős állampolgársággal, és egyedül ő beszélt magyarul. Június 23-án öt fogoly térhetett vissza a hazájába, Kárpátaljára, de hat közülük továbbra is Magyarországon tartózkodik.
A tekintélyes Emerging Europe oldalán Devin Hass elemzi a magyar gazdaság helyzetét Richter Sándor szakértő bevonásával, miszerint a recesszióval és a legmagasabb európai inflációval küszködve a magyar gazdaság továbbra is zsugorodni és nem nőni fog. Ugyanakkor az eretnek gazdaságpolitika ellenére – amit Matolcsy unortodoxnak nevezett el –, az év végére már látható lesz a lábadozás. A cikk leszögezi, hogy továbbra sem tudható, mikorra várhatók az uniós források, mert a nyomásgyakorlás ellenére a magyar kormány nem teljesíti maradéktalanul a Brüsszel által szabott feltételeket.
A magyar gazdaság egyéb és csöppet sem mellékes problémájaként az írás megemlíti a fiatal generáció külföldre menekülését és az alacsony, nem versenyképes hazai béreket. Jövőre jó esetben – másfél százalékos GDP-növekedés prognosztizálható.
A kaliforniai Worcester Magazin egyik írásából nemcsak azt tudjuk meg, hogy a sikeres üzleti vállalkozás, a Dean’s Beans Organic Coffee Company alapító tulajdonosa, Dean Cyclon magyar származású, hanem azt is, hogy szépirodalomra és írásra adta a fejét, miután nyugdíjba vonult. Most jelent meg az Otthont keresve – Magyarország 1945 című könyve, amiben arra keresi a választ, mit élhettek át a koncentrációs táborokból kiszabadult azok a túlélők, akik visszatérve hazájukba, megtalálták az otthonukat, csak éppen lakottan. Mint megtudta, ellenségesen fogadták a visszatérő zsidókat és volt, hogy 40 zsidót gyilkoltak meg egy lázadás során, mert nem akarták nekik visszaadni otthonukat.
Dean Cyclon elmondja, hogy gyakran rémálmok gyötörték éjszakánként, mert annyira át tudta élni azt, amit hallott a helybéliektől és ahogy elképzelte a történteket. A regény írása közben – ami részben fikció – próbálta megérteni azokat, akik ellenségesen és antiszemita módjára viselkedtek a zsidókkal. Azért, mert nekik ugyanúgy meg kellett küzdeniük a megélhetésért.