Örüljünk: VálaSzolt a GyőrSzol!

Sürgetéseinkre és nógatásainkra mégis csak meglett levelezgetésünk eredménye, melynek előzménye a 2021. szeptember 7-én 12:47:20-kor a vagyonkezeles@gyorszol.hu címre elküldött az elektronikus levelem: “Tudomásom szerint a Győr, Kazinczy Ferenc utca 6. számú lakóház az Önök kezelésében áll. Érdeklődöm, mi az oka, hogy csak a szomszédos épületeket újították föl, a 6.számú ház állapota viszont évről-évre romlik, miáltal kiáltó módon kirí a környezetéből, csúfítja az egyébként szép utca képét, a 750 éve város Győrt. A Kazinczy utca 6. számú ház 17. századi alapokon nyugszik, és sok évvel ezelőtt műemlékké nyilvánították, ám úgy látszik, az illetékeseket ez nem érdekli. Miként Győrnek jó néhány más, kikerülhetetlen épülete, lakóháza is immár évtizedek óta elképesztően elhanyagolt, és csak tovább romlik. Néhányukról itt olvashatnak bővebben. Hivatalos, szakszerű válaszukat előre is köszönöm. Kiváló tisztelettel…”

A levél megérkeztét/átvételét bizonyító tértivevényes üzenet egy perccel később meg is érkezett a számítógépemre: Tisztelt Ügyfelünk! Tájékoztatjuk, hogy az info@gyorszol.hu e-mail címre küldött levele sikeresen beérkezett Társaságunkhoz. Köszönjük megkeresését, az ügyintézés idejére kérjük szíves türelmét. Üdvözlettel: Győr-Szol Zrt. A válaszra várván 2021. október 8-án olvasóinkat is tájékoztattuk az ügyről: Hivatalos levélre nem VálaSzol a GyőrSzol.

Ozsvárt Tamás, a Győri Közszolgáltató és Vagyongazdálkodó Zrt. ügyfélszolgálati és kommunikációs csoportvezetője végül (jó 40 nap után!) 2021. október 19-én 15 óra 47 perckor az alábbi levelet küldte szerkesztőségünknek:

„Tisztelt…
A társaságunkhoz beérkezett, a Győr, Kazinczy utca 6. szám alatti épülettel kapcsolatos kérdésre válaszolva tájékoztatjuk, hogy a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának tulajdonában és a Győr-Szol Zrt. kezelésében lévő épület felújításának szükségességével tisztában vagyunk. Az épület rekonstrukciós munkái a szükséges anyagi forrás biztosítását követően kezdődhetnek meg.
A Győr-Szol Zrt. folyamatosan gondoskodik a kezelésében lévő ingatlanok állagának megőrzéséről, illetve amennyiben szükséges, felújításáról. Az elmúlt években a belváros több épülete megszépült, és a jövőben is folytatjuk ilyen irányú tevékenységünket. Természetesen egyszerre valamennyi ingatlan felújítására nincs lehetőség, a szakmai szempontok alapján felállított prioritások és az anyagi lehetőségek függvényében haladnak a munkálatok, melyek terveink szerint az Ön által említett Kazinczy utca 6. szám alatti épületet is érintik.”

Engedtessék meg, hogy hozzáfűzzük a levélhez:

  1. Nem vitattuk, hogy Győr város önkormányzata nincs tisztában az épület felújításának a szükségességével. Tekintettel arra, hogy a Kazinczy utca 6. alatt lakóház már évtizedek óta olyan, miként a cikkünkben közölt képünkön is látható, az olvasó eldöntheti: réges-rég (például Borkai polgármester adriázása előtt) időszerű lett volna a műemlék rendbe tétele. Már csak azért is, hogy ne csúfítsa az egyébként szép belvárosi utcát. Meg lehetett volna kezdeni a rekonstrukciót a szomszédos, a Kazinczy utca 10-12. alatti épülettömb átépítésével egyidejűleg, a pandémia előtt még lett volna rá pénz bőven, elvégre Győr az ország egyik leggazdagabb városa. Csak hát kifelejtették a számításból.
  2. Tekintettel arra, hogy a GyőrSzol dolga az, amit az ügyfélszolgálati és kommunikációs csoportvezető úr levele második részében ír, nincs értelme vitatni: a szokásos, hivatalból díjátalányozott, vállalati szöveg. Biztosak vagyunk benne, hogy a Radó-szigeti csónakházzal kapcsolatban ugyanezt írná Ozsváth úr (feltételezvén, hogy a cégéhez tartozik a 19. századi, országosan egyedülálló, ám perceken belül összeomló ingatlan), és még jó néhány hasonló épület esetében is ez a sablonszöveg, lásd például az újvárosi Kossuth Lajos utcát, a Bercsényi ligetet és a kerület számos épületét!

Mindazonáltal ezzel a válasszal nem lettünk okosabbak, viszont: NESZE, SEMMI, FOGD MEG JÓL!