A Saudi Gazette az elsők között számolt be az izraeli egészségügyi minisztérium vasárnap késő esti döntéséről, a 10 országgal kibővített utazási tilalmi listájáról, amire Magyarországot is felvették az Egyesült Államokkal együtt. Izraelben egyelőre 134 omikron-fertőzöttet tartanak nyilván, 68 külföldről érkezett az országba.
A konzervatív amerikai újságíró, Joe Schaeffer írását jelentette meg a Weekly Blitz nemzetközi portál arról, miért is utazott Magyarországra 1977-ben Joe Biden mostani amerikai elnök – akkor még szenátorként. Tom Lantos, egykori demokrata képviselő, aki Wallenbergnek köszönheti életét, s a holokauszt elől az Egyesült Államokba menekült, invitálta Joe Bident hazánkba az esküvője utáni mézeshetekre. Ellátogattak Tihanyba, Esztergomba. Még a Népszabadság akkori, erről szóló tudósítását is idézik angolul, hogy Budapest három, úgymond kommunista vezetőjével is találkozott, a többi között a minisztertanács elnökhelyettesével, Huszár Istvánnal. A szerző itt „beúsztatja” a sorok közé Soros Györgyöt, aki Bidennek és Tom Lantosnak is jó barátja volt, s innentől kezdve csúszik át a cikk a konspirációk területére. Majd Donald Blinken is képbe kerül, akinek magyarországi nagyköveti kinevezését szerinte Sorosnak és csapatának köszönheti. A konspirációs lánc természetesen a mába torkollik, hisz’ Donald Blinken fia, Antony lett Biden külügyminisztere. A konzervatív amerikai újságíró, Joe Schaeffer a körbe beemeli még dr. Tomicah Tillemannt, Lantos unokáját is, aki Hillary Clinton jobbkeze és beszédírója volt a tárcánál – utóbbi külügyminisztersége idején. A cikk következtése: így épül negyven éve Soros „nyitott társadalma”.
Ám arról nem ír, hogy Orbán Viktor nem kis részben Sorosnak köszönheti politikai előmenetelét.
A Tehran Times Szijjártó Péter teheráni útja okán az iráni és magyar egyetemek közti, három évre szóló együttműködési megállapodásról számolt be, arról, hogy mintegy 100 diáknak adnak kölcsönösen ösztöndíjat. Ennek kapcsán a cikkíró beszámol arról, hogy számtalan nemzetközi összehasonlításban 12, illetve 50 iráni egyetem került fel a legjobbak közé a friss felmérések szerint, s hogy Irán előszeretettel köt ilyen, „tudományos” egyezségeket, amely külpolitikája fontos része.
Az iráni Tasnim News pedig Szijjártónak az iráni elnökkel folytatott találkozójáról számol be, amikor Ebrahim Raisi úgy fogalmazott, hogy a nyugati államok, a keresztények azt ígérték, segítik az afgán menekülteket, de nem ez történt. Ő viszont erkölcsi kötelességének tekinti az afgánok befogadását, miáltal mostanáig négymillióan találtak menedéket Iránban.
A NATO és az amerikaiak 20 éves afgán jelenlétét így jellemezte: Afganisztán számára ez egyenlő volt a bűnözéssel, a gyilkosságokkal és a kiszolgáltatottsággal. Reményét fejezte ki az iráni elnök, hogy a nyugati országok nemcsak tanítják, mi a kereszténység, hanem maguk is annak megfelelően cselekszenek. A magyar–iráni kapcsolatoknak nagy fejlődést jósolt gazdasági és politikai területen egyaránt, ezért közös bizottságot hoznak létre. Azt is mondta, hogy a keleti országoknak a függetlenségük hozhatja meg az előrehaladást. A Nyugat kettős mércével mér.
Szijjártót is idézi a lap, aki úgy fogalmazott: „a Nyugat és a NATO az afgán ügyekben képmutató volt, és most komolyan aggódunk az afgán menekültek újabb európai áradatától”. Megállapodott abban az elnökkel, hogy mindkét ország covid-19 elleni oltóanyagait kölcsönösen elismerik, így szabad az utazás a két ország között.
Számos helyen olvastunk arról is – a többi között a Railly News portálon –, hogy török katonákat küldenek a magyar szerb és román határra a menekültáradat megállítására. Erről Pintér Sándorral írt alá egyezményt a török partner, első körben 25, majd 50 török rendőr érkezik hazánkba.