Az ingyenes, magyar nyelvű, francia szinkrontolmácsolással támogatott rendezvény helyszíne a Francia Intézet auditóriuma, Budapest, I.kerület, Fő utca 17. A program: Nem könnyű, ha hülyék szeretik az embert / C’est dur d’être aimé par des cons – Daniel Leconte dokumentumfilmje.
A 2008-ban készült alkotás a Charlie Hebdo magazin történetének egy fontos állomását járja körbe (francia nyelven, angol felirattal, magyar hangalámondással). Philippe Valt, a Charlie Hebdo tulajdonosát bíróság elé idézték 2007-ben, amiért közzétette a tizenkét dán karikatúrát. Meglepő per, amelyet Daniel Leconte valós időben mutat be. A film a vallási fundamentalizmus, a sajtó, a francia társadalom véleményalkotásának kérdését járja körbe, továbbá válaszadási kísérlet arra, mit tehetnek a modern demokráciák a fundamentalizmus kihívásaival szemben. A jelenlegi helyzet még inkább rávilágít a kérdés összetettségére.
A film után vitaest kezdődik Szólásszabadság a karikatúrák fényében címmel, magyar karikaturisták – Pápai Gábor (Népszava), Marabu (Népszabadság) és Merényi Dániel (Napirajz) részvételével. A beszélgetést Bayer Antal képregénykritikus, a Magyar Képregény-szövetség tagja vezeti.
Az esemény az interneten itt, tessék kattintani!

