A Medicina 2000 – Poliklinikai és Járóbeteg-szakellátási Szövetség hagyományos konferenciája első napjának témái az intézményvezetés, az ágazati szakmapolitika, és akkor kerül sor a nemzetközi kitekintésre is. A második napon egy-egy amerikai és angol professzor előadása hangzik el a táplálkozási és metabolikus betegségek szekcióban. Michael F. Holick a D-vitamin-kutatás friss eredményeiről számol be. A táplálkozástudós Paul Clayton arra a kérdésre igyekszik válaszolni, hogy „Miért vallanak kudarcot a konvencionális gyógyszerek a krónikus degeneratív betegségek epidémiájának megállításában?”. Ugyancsak a második napon a népegészségügy és a lelki egészség kérdéseivel is foglalkozik a konferencia.
A zárónapon tarják a hagyományos egészségpolitikai fórumot az egészségügyi államtitkárság, az irányító szervezetek, hatóságok, orvosi és szakdolgozói kamarák, a Magyar Kórházszövetség és az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesülete részvételével. A fórum érdekessége lesz, hogy vitaindításként három friss elemzés – a járóbeteg-szakrendelők vezetőinek körében végzett felmérés, a járóbeteg páciensek körében végzett nagymintás felmérés, és a Medicina 2000 adatgyűjtésén alapuló szakmai felmérés – eredményeit is ott mutatják majd be.

