A friss jelentés szerint a foglalkoztatáspolitikának több lehetőséget kellene biztosítania ahhoz, hogy az idősebb munkavállalók magasabb életkorban hagyják el a munka világát. Ugyanakkor a nyugdíj-rendszereknek védeniük kell azokat is, akik a kellő nyugdíjjogosultság megszerzése előtt kénytelenek kilépni a munkaerőpiacról.

Az adatok szerint a 65 évesnél idősebbek és a 65 évesnél fiatalabbak mediánjövedelmének hányadosa Magyarországon a második legkedvezőbb az uniós tagállamok közül, és nálunk a legkisebb annak a kockázata, hogy a 65 év felettiek szegénységben élnek. Az egész unióban tendencia, hogy a nők nyugdíja alacsonyabb, mint a férfiaké; Magyarországon 15 százalékpontra rúg a különbség.
A felmérés (angolul) itt olvasható, tessék kattintani!

