Február 2-án a Fővárosi Állat- és Növénykert információs telefonvonalán látogatói panasz érkezett. A panasz szerint a bejelentő gyermeke, egy kamaszkorú fiú aznap egy tanulmányi csoporttal az állatkertben járt, s e látogatás közben az intézmény egyik munkatársa a Pálmaház mögötti vízmedencébe lökte. Az állatkert nyomban kivizsgálta az esetet, és megállapította: a bejelentés megalapozott. Az ügyben érintett dolgozó felelősségét is megállapították, aki egyébként 18 éve az intézmény alkalmazottja, és munkájára mindeddig nem volt panasz.
Az esemény előzménye az volt, hogy az állatkert látogatási szabályzatát a károsult nem tartotta meg. Súlyosító körülményként kellett azonban figyelembe venni, hogy a vízbe lökött sértettnek a tettes nem ajánlott fel segítséget, szárítkozási lehetőséget, és hogy „nevelő szándékot” tulajdonított tettének, illetve az esetről nem értesítette haladéktalanul a feletteseit, így arról csak a szülők panasza után szereztek tudomást.
A Fővárosi Állat- és Növénykert célja, hogy minden látogatója jól érezze magát, kellemes élményekkel gazdagodva térjen haza, s lehetőleg senkinek se legyen oka panaszra.
Ugyanakkor az állatkert arra is felhívja a figyelmet, hogy a látogatási szabályzat a közönség biztonságát, illetve a kertben bemutatott állatok és növények védelmét szolgálja, ezért kéri a megtartását a közönségtől.

