A manapság már az ezüstkorúak számára is nélkülözhetetlen digitális írástudást oktató programot 2002-ben dolgozta ki a Budapesti Művelődési Központ, amelyet az internetszolgáltató UPC társadalmi felelősségvállalási támogatásával 2006-tól országos tanfolyam-sorozattá bővítettek ki. Az immár egész évben, 25 helyszínen, köztük számos kistelepülésen zajló, gyakorlatias, kiscsoportos képzés idős résztvevőinek csupán jelképes ezer forintot kell befizetniük a bizonyítványátadással záruló 25 órás tanfolyamért.
Magyarországon csak minden ötödik ötven év feletti használja rendszeresen az internetet. Ez az arány nemzetközi összehasonlításban alacsonynak számít. Az UPC és az Ithaka Információs Társadalom- és Hálózatkutató Központ 2011 végén készült online-kutatásából kiderült, hogy az internetező szeniorok a rokonokkal, ismerősökkel kapcsolattartásban használják ki legjobban az információs technológiák nyújtotta lehetőségeket. Az internet és az email segítségével leküzdhetik az időskorú elmagányosodás és társadalmi elszigetelődés veszélyeit, és továbbra is aktív kapcsolatban maradhatnak a külvilággal.
A hazánkban egyedülálló és világszerte is ritkaságnak számító hálózatos képzési programot az Európai Bizottság ePractice kezdeményezése 2007-ben a legjobb nemzetközi elektronikus társadalmi befogadást segítő gyakorlatok közé sorolta, majd az EU legjobb példáit bemutató ePractice.eu weboldalon szerkesztői ajánlással emelték ki. A kurzus 2010-ben elnyerte a Tempus Közalapítvány Hálózati tanulásért díját is.
A Kattints rá, Nagyi! más díjak mellett a Magyar Adományozási Fórum társadalmi befektetések díj 2012-i pályázatán a legnagyobb hatást elérő támogatói program kategóriában a döntőbe jutott. Az Európai Bizottság élethosszig tartó tanulás programjában támogatott SILVERNET kezdeményezés részeként a „Kattints rá, Nagyi!” program 2008 óta már a határon túli idősek számára is elérhetővé vált.
A tanfolyamot végzettek Folytassa nagyi!-klubfoglalkozásokon mélyíthetik tovább ismereteiket, a szenior tanuló közösség pedig megalakította egyesületét is EZÜSTNET (Internetező Idősek Országos Egyesülete) néven, melynek tagjai már most oktatják a távolból a szlovákiai és romániai társaikat, valamint kapcsolatot tartanak az ország számos településén tanuló netnagyikkal.

