Bár a Laurel cégcsoport Magyarországon a válság ellenére is kiszámíthatóan, stabilan fejlődik, az intenzív növekedéshez elengedhetetlenné vált a külföldi terjeszkedés – hangoztatta a társaság ügyvezetője az ausztriai Frauenkirchenben tartott vezérigazgató találkozón.
Bessenyei István elmondta: a világszínvonalú szolgáltatásra képes szaktudás külföldön is keresett, ezért elsőként Szlovákiában, majd Ukrajnában, Oroszországban és az Egyesült Államokban is sikerült hosszú távú megbízásokat elnyerni. A Laurel Retail USA ráadásul egyedülálló újdonság kifejlesztésére is készül – de a tervekről ennél többet nem árult el a vezető.
Bessenyei ugyanakkor kijelentette: a nagyszámú megbízás és a számos innováció miatt új munkatársakat kell bevonni, így folyamatosan keresik a legjobb szakembereket a fejlesztésekhez. A 14 személlyel alapított, mára 200 szakembert foglalkoztató, hét tagvállalatból álló cégcsoport a külföldi terjeszkedés ellenére Magyarországon tartja kutatási és fejlesztési bázisát, itt van az a felhalmozott szaktudás, amelyből kiindulhatnak az üzleti informatikai kezdeményezések. A cégcsoport a múlt félévben 14 százalékos növekedéssel csaknem 2,4 milliárd forintos rekorderedményt ért el.
Az ausztriai informatikai eszmecsere résztvevői egyetértettek abban, Magyarországon a vállalatokra az a jellemző, hogy bár fejlesztenének, most inkább csak kisebb, halaszthatatlan beruházásokra költenek, a nagyobb invesztíciókat elhalasztják. Ma az informatikai újításokba fektetett tőke nehezen térül meg itthon, a hazai kereslet meg sem közelíti a várakozásokat.

