„A folyamatok egységesítése és a szinergiák kihasználása erősíti a vállalatcsoportot, és lokálisan is számos pozitív hatása van: hosszú távon stabilizálja a társaságot, hatékonyabb piaci fellépést tesz lehetővé, így összességében növeli a munkahelyek biztonságát” – nyilatkozta Dale A. Martin, a Siemens Zrt. vezérigazgatója.
A komplex integrációs folyamat gördülékeny lebonyolítása végett a Siemens Transzformátor Kft. április 1-jével, a Siemens Erőműtechnika Kft. pedig október 1-jével egyesült a Siemens Zrt.-vel. Jogi értelemben a két társaság beolvadt a Siemens Zrt.-be, ami garantálja a jogfolytonosságot a munkavállalók és a partnerek számára. A belső és külső felekkel jelenleg érvényben lévő szerződések továbbra is hatályban maradnak. Az integrációs folyamat közben figyelembe vették az egyedi sajátosságokat és a szakmai kompetenciákat. A magyarországi Siemens számára külön előny, hogy az egyesülés eredményeként nő a vállalat súlya a közép- és kelet-európai régión belül.
A kibővült Zrt.-ben új pénzügyi-gazdasági igazgatót neveztek ki Károlyi Zsolt személyében, aki eddig a Siemens Erőműtechnika Kft.-n belül töltötte be ugyanezt a pozíciót.
A Siemens magyarországi jelenléte az első budapesti villamosvonal megépítésével, 1887-ben kezdődött. Az első hazai Siemens vállalat (Siemens & Halske Budapest) 1890-i történt megalapítása óta – a II. világháborút követő kényszerszünettől eltekintve – a Siemens vezető szerepet játszik az ország modernizációjában, az infrastruktúra fejlesztésében. A Siemens AG általános magyarországi képviseletét a budapesti székhelyű Siemens Zrt. látja el a következő négy szektorban: ipar, infrastruktúra és városok, energia és egészségügy. A Siemens Zrt., valamint a csoporthoz tartozó termelő, szolgáltató és kereskedelmi tevékenységet végző további Siemens-leányvállalatok a 2009–10. üzleti évben együttesen több mint 2000 munkatársat foglalkoztattak, és 89,7 milliárd forintos összforgalommal járultak hozzá az ország gazdaságához.

