Hobo és Bandája – Póka Egonnal és legkiválóbb tanítványaival, ifj. Tornóczky Ferenccel és Szakadáti Mátyással várja az érdeklődőket február 25-én, szombaton este hét órától.

Hobo így ír az új klub helyszínéről: „Itt régóta őrzik, gyűjtik az értékeket és hagyományokat. A mai művészet számtalan meghatározó csoportja és művésze kapott itt helyet és dolgozik évek hosszú sora óta. Megtisztelő lesz közéjük tartozni”.

Magáról a klubról pedig így vall: „1978-ban egy «szombat esti blueszenekart» alapítottam, ennek tavaly lett vége. De csak a HBB-nek. Most, egy B-vel rövidebben újra visszatérünk a rendszeres klubéletbe. A «HB», azaz Hobo és Bandája, amely laza szerkezetű és a zenei céloknak megfelelően állandóan változtatható felállás jelenleg a «Requiem a bluesért» munkacímű lemezre készül, melyet Póka Egonnal írunk és hatalmas szereplőgárdával szeretnénk felvenni. Ehhez a leghasznosabb és számomra legkedvesebb előtanulmány a visszatérés a gyökerekhez, a MOM-ban, az Ikarusban, az FMH-ban, a néhai Lágymányosi Közösségi Házban eltöltött és végigjátszott több száz este gyakorlatához”.

Hobo ötleteket vár már a február 25-i első klubestre, s arra kér mindenkit, hogy ötleteivel, javaslataival, gondolataival segítse az előkészítést.

„Mint az jelenlevők januárban a két, gödörbéli fellépésünkön hallhatták, zenében visszamentünk a HBB első időszakához és Stones-, Doors-, Cream-, Kex-számokat játszottunk, ezt folytatjuk Tom Waits, Vlagyimir Viszockij, Muddy Waters, Jimi Hendrix, Willie Dixon dalokkal, József Attila, Pilinszky, Faludy, Ginsberg versekkel stb… És mindezeket ötvözzük rengeteg saját számunkkal” – igéri a klub főszereplője, Hobo

A mostani klubnyitót követően március 31-én, április 28-án, május 26-án és a szezonzárón, június 16-án lesznek újabb klubrendezvények. Az eseménysorozat az ősszel és télen, sőt jövőre is folytatódik. Mint egykoron, most is lesz a klubban zene, tánc – s hagyományosan: lekérés nincs.