Ócsvári Áron (Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola) és Velegi István (Scheiber Sándor  Gimnázium) utazik a NASA-táborba.A MANT 1992 óta kínálja ezt a rendkívüli lehetőséget látó diákok számára, tavaly ősszel pedig, az Informatika a látássérültekért Alapítvánnyal együttműködve, két kategóriában (10–14, és 15-18 éves) vak és gyengénlátó tanhulók számára is kiírták a pályázatot. 

A márciusi döntés szerint a látássérültek számára kialakított NASA Nemzetközi Űrtáborban hazánkat két budapesti fiatal, Ócsvári Áron (Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola) és Velegi István (Scheiber Sándor  Gimnázium) képviseli. (A 10–14 éves korosztályból többen értékes jutalomban részesültek). A két látássérült középiskolás részvételi és utazási költségét teljes egészében a MANT finanszírozza a Nemzeti 
Kutatási és Technológiai Hivataltól (NKTH) elnyert támogatás segítségével. Látó kísérőjük Szelinger Tamás, az 
Informatika a látássérültekért Alapítvány önkéntese lesz. 

A közép-európai térségből egyedül a magyar csapat utazik szeptember 24-én, hogy ott közelről is 
megismerkedhessen az űrkutatással, az emberes űrtevékenységgel. A résztvevők kipróbálhatják magukat űrhajós 
szimulátorokban, így pl. sétálhatnak a holdi gravitációban, vezethetik szimulátorban az amerikai űrrepülőgépet, 
búvárok segítségével víz alatti szereléseket végezhetnek, amerikai űrhajósokkal találkozhatnak és barátságokat 
köthetnek a tábor résztvevőivel.   

A vakság nem lehet akadálya a világűr és az űrhajózás megismerésének – vallják mindazok, akik lehetővé teszik a 
látássérült fiatalok részvételét. Természetesen speciális módon, a többi érzékszervre, az elméleti tudásra és a 
fantáziára támaszkodva szereznek új ismereteket a vak és a gyengénlátó diákok, így is egy örökre szóló élményként.