Az osztrák főváros Integrációs, nőügyi, fogyasztóvédelmi és személyzeti bizottsága egyhangúlag döntött amellett, hogy Bécs városa is tagja legyen a Transparency Internationalnek, a korrupció ellen küzdő civil szervezetnek.
Sandra Frauenberger városi tanácsnok azzal indokolta az elhatározást, hogy „65 ezer városi köztisztviselő és közalkalmazott esetén – főleg a veszélyeztetett területeken – előfordulhatnak fekete bárányok. Városként és munkaadóként azonban csak a zéró tolerancia elfogadható számunkra”. A döntést a városi közgyűlésnek még jóvá kell hagynia.
A Transparency International ausztriai tagozata 2005 óta törekszik az átlátható és korrupciórezisztens politikai, jogi, gazdasági és intézményi környezet kialakítására. Tagjai kötelezettséget vállalnak arra, hogy a korrupció minden formáját elutasítják, és erőfeszítéseket tesznek annak megelőzésére, valamint magas etikai normákat követnek az üzleti életben. Az alkalmazottak képzése éppúgy része a feladat-vállalásnak mint az érdekképviseletekben való részvétel.
A bécsi városháza 2004 óta nemzetközileg is elismert, átfogó és fenntartható korrupcióellenes stratégiát követ. Ennek eleme többek között a korrupcióellenes kézikönyv, a képzések, internetes és intranetes tartalmak, valamint a városháza dolgozói és ügyfelei számára is elérhető korrupcióellenes telefon (+43/1/4000 82 4000), ahol tanácsadással állnak az érintettek rendelkezésére.

