A becslések szerint csak a fővárosban mintegy 10–12 ezer ember él fedél nélkül, ennyien dacolnak a kihűlés veszélyével. „Az emberi test hőmérséklete normál állapotban 36,5-37,5 0C fok, kihűlésről, vagy más néven hypothermiáról pedig akkor beszélhetünk, ha ez az érték ezeknél alacsonyabb” – mondta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs igazgatója. A szakember felhívta a figyelmet arra a tévedésre, amely szerint a kihűlés csak nulla fok alatti hőmérsékleten lehetséges. Ennél magasabb hőmérsékleten, nedves, szeles időben, vagy hideg vízben is könnyen bekövetkezhet a kihűlés. „A lehűlt embert külső vagy belső melegítéssel kell kezelni, élete csak ekként megmenthető” – tette hozzá Győrfi.
A MagNet Bank az idén a tavalyinál is több, mintegy 3000 darab takaróval igyekszik segíteni. A mentőautókban is ilyeneket használnak kihűlés ellen. Az eszköz megtartja a testhő akár 80-90 százalékát, így valódi segítség azoknak, akiknek a tél beálltával napi túlélés a lehető legnagyobb kihívás.
A pénzintézet egész évben segít segíteni: a 2010-ben meghirdetett közösségi adományozási program részeként ügyfelei a bank éves nyereségének 10 százalékáról évről évre maguk rendelkezhetnek civil szervezetek javára, a többi között a hajléktalanok megsegítése formájában. Az idén összesen 39 437 717 forint a tét, amelyet 70 civil szervezet osztozhat.

