A téli hónapokban mégsem növekszik az 1–3 napos, jellemzően hétvégi utazásokra kötött utasbiztosítások száma. Ennek alapján feltételezhető, hogy azok közül, akik csak egy hosszú hétvégére ugranak ki síelni, kevesen kötnek biztosítást.
Mindez óriási kockázat, legyen szó a balesetről, hirtelen megbetegedésről, a sífelszerelés, az autó meghibásodásáról. „E kockázatok fedezése utasbiztosítással elhanyagolható tétel egy síelésre utazás költségvetésében, hiszen jelenleg az utasbiztosítás piaci átlagdíja 300–1000 forint naponta. Az utóbbi biztosítások már gyakorlatilag térítési határösszeg nélkül fedezi az egészségügyi ellátásokat” – mutat ráHorváth Péter, a MABISZ Utasbiztosítási Bizottságának elnöke.
A legnagyobb kockázat a baleseti síelés idején, ezért arra külön érdemes odafigyelni, hogy egy alap-utasbiztosítás milyen fedezeteket és szolgáltatásokat nyújt a téli sportokra. Az egészségügyi ellátás költségén túl például a hegyi mentés 20–200 000 forintra rúghat Ausztriában, Olasz-, Franciaországban, a helikopteres mentés ugyanezekben az országokban akár 1–2 millió forintba kerülhet. A mentőautóval történő hazaszállítás ára ugyanezekből az országokból 100–800 ezer forint. A kórházi ellátás napi költsége – a vizsgálatoktól és a szükséges műtétektől függően – 100 ezer és 1 millió forint.
Fontos lehet a felszerelésre választott fedezet is, hiszen a mai sílécek és kiegészítők szintén százezrekbe kerülhetnek, még a javíttatásuk is csinos összeg. Érdemes tájékozódni, hogy a választott utasbiztosítás milyen limitekig nyújt fedezet az ilyen típusú károkra.
A gépjárműre kötött assistance kiegészítő biztosítások elhanyagolható tételek ahhoz képest, hogy mennyibe kerülhet külföldön egy autó elszállítása és javíttatása. Az autós assistance biztosítások tartalmazhatják a helyszíni javítás mellett a szervizbe vontatás, az alkatrészcsere, akár (ha például az azonnali javítás nem megoldható vagy várni kell az alkatrész beszerzésére) a szállás költségét is. Az assistance cég megszervezi a segítségnyújtást, illetve az autós a nap 24 órájában kérhet segítséget és saját anyanyelvén folyamatos kapcsolatot tarthat fenn a segítségnyújtóval.