A tavalyi nagy érdeklődés után az idén ismét művészeti pályázatra hívja a fiatalokat a Diákhitel Központ. Az idei kiírás a résztvevők önkifejezésére irányul, ugyanis művészi eszközökkel azt kell ábrázolniuk, milyenek is valójában ők, a 21. századi fiatalok, milyen problémákkal küzdenek, milyen örömeik vannak, illetve hogyan látják a világot.

A pályázatra október 28-ig magyar, közép- vagy felsőoktatási jogviszonnyal rendelkező hallgatók jelentkezhetnek festészeti, grafikai vagy fotóművészeti technikával készült alkotásokkal. A beküldött pályaművek előzsűrizésen esnek át, a továbbjutó művekből szakmai zsűri választja ki a díjazott, illetve a későbbi kiállításon részt vevő alkotásokat. A zsűri tagjai: Rutkai Bori képzőművész, énekesnő, filmrendező, egyben a pályázat fővédnöke, Fürjesi Csaba festőművész, Horváth Judit az A38 Kiállítótér vezetője, Tóth Andrej festőművész, grafikus, valamint dr. Máriás Béla képzőművész, zenész, író.

A győztes pályaművek november második felében mutatkoznak be a nagyközönségnek a budapesti A38 Hajó kiállítótermében. Az első három díjazott egymillió forint értékben vihet haza asztali számítógépet, noteszgépet és iPad-et.

További részletek itt, tessék kattintani!