A növekedés főképp a mezőgazdaságnak köszönhető, mivel az előző igen rossz év után kiváló volt a termés. Több éves recessziót követően érzékelhetően nőtt az építőipar teljesítménye, amely főként az uniós forrásokból finanszírozott projektek felgyorsult megvalósításának a következménye, míg a magánberuházások továbbra is mélyponton vannak. Harmadik tényező a járműipar dinamikus fejlődéséből adódó növekedés az ipar hozzáadott értékében. Ugyanakkor a negyedik negyedévi GDP bővülés csupán azt jelenti, hogy a gazdaság elérte 2011 azonos negyedévének szintjét, mivel az előző év utolsó negyedévében éppen 2,7%-kal esett vissza a bruttó hazai termék. A múlt év egészére vonatkozó gazdasági teljesítmény nem érte el a két évvel korábbi szintet sem, mivel tavalyelőtt a GDP 1,7%-kal csökkent. Nem túl bíztató, hogy a magyar gazdaság teljesítménye az elmúlt három évben összességében csupán 1%-kal nőtt.

 A szerző elemzése teljes terjedelmében itt elolvasható, tessék kattintani!