„Nem kérjük a Médiatanács sajnálatát az Esztergom és Tatabánya vételkörzetében eredménytelen pályázat ügyében. Az eredménytelenségnek az egyetlen oka a hatóság hibás, minősíthetetlen pályázati felhívása – ezt állapította meg a Fővárosi Ítélőtábla is. A mulasztást a Médiatanács követte el, a jogkövetkezmények a Klubrádiót sújtják. Az ítélet szerint is olyan szakmaiatlan, irracionális pályázatot írt ki a Médiatanács, amire nem volt lehetséges alakilag helyes ajánlatot benyújtani, ezért kötelessége a hibái okozta károk enyhítése: a két városban a további műsorszórásra vonatkozó ideiglenes engedély azonnali megadása.
A Médiatanács a közleménye szerint mindent megtesz a Klubrádió zavartalan működése érdekében, amit a 12. hatvannapos hosszabbítással vél bizonyítani. A tények azonban az ellenkezőjét mutatják: ítéletek sora mondja ki a hatóság eljárásainak törvénytelenségét, ezeknek sem engedelmeskedik a tanács. Jogkövető magatartásnak nyoma sincs, legfeljebb jogkövetelőnek.
Kifejezetten valótlan az az állítás, hogy a Médiatanács „továbbra is együttműködést ajánl a Klubrádiónak”. A valóság ellenben az, hogy semmilyen együttműködési hajlandóságot sem mutatnak: egyetlen megoldási javaslatra sem válaszoltak, a tárgyalási kezdeményezésekre egyáltalán nem reagáltak.
Az esztergomi és a tatabányai adók működtetésének szüneteltetésével megadjuk a lehetőséget az azonnali fordulatra. A Médiatanács adja át a budapesti frekvenciát tartós használatra, azonnal írja ki – immár a szakmai és morális követelményeknek megfelelő színvonalon – a két vidéki frekvencia pályázatát. Szüntesse meg a további károkozást!”

