Adományokból, állami támogatásból, városi pénzekből, a főérsekség hozzájárulásából és saját forrásokból összesen 1,3 millió eurót költött a rend a 370 éves műemlék felújítására. Az orgona 21 regiszteréből négyet kellett rekonstruálni; a munkálatokat valamelyest megkönnyítette, hogy az orgona sípjainak 90 százaléka még az 1642-ben készült hangszer eredetije. A többéves restaurálási munkák befejeztével az orgona újra a korai barokk hangzásában csendülhet fel. „Össze sem lehet hasonlítani – mondta Friedrich Lessky orgonaművész, aki már a restaurálás előtt is játszott a hangszeren. – Régebben, amikor az orgonán játszottam, csak reméltem, hogy eltalálom a megfelelő hangot – ami nem mindig sikerült“ – mondta Lessky.

Bár a korai barokk hangszeren Max Reger vagy Johann Sebastian Bach darabjait most már nehézkes eljátszani, cserébe az akkori hangzást halljuk. Különleges élmény, hisz‘ a Wöckherl-orgonát – sok más társával együtt – az évszázadok folyamán többször átalakították, sőt újabb regiszterekkel is kiegészítették, amelyeket azonban a renoválással megbízott svájci orgonaépítő cég most eltávolított. Bár a hangszer a ferences templom