Nem egyszerű feladat az idegennyelv-tanulás és a nyilvános szerepléstől való félelem leküzdése, ezért a BBC Entertainment a verseny megszervezésével gyakorlati módon kívánja jutalmazni a fajta bátorságot. A BBC Entertainment és az ESU közös szervezésében zajló retorikaversenyen való részvétellel a diákok nemcsak angol nyelvtudásukat fejleszthetik, hanem magabiztosságra is szert tehetnek, így sikerrel folytathatnak külföldi tanulmányokat, akár nemzetközi karrierjüket is megalapozhatják.

 

A BBC Entertainment és az ESU retorikaversenyérewww.singlish.hu 16–20 éves (a 20. életévüket május 15-ig be nem töltő), nappali rendszerű iskolai oktatásban tanulók jelentkezhetnek. A diákok tanáruk vagy igazgatójuk közvetítésével elektronikus levélben borszekijudit@gmail.com regisztrálhatnak a versenyre.

 

Bővebb tájékoztatást ad Borszéki Judit telefonon +36 30 999 30 00. A jelentkezési határidő március 1.

A diákokat a témamegközelítés, valamint a kifejezés- és az előadásmód alapján értékelik. A versenyzők az alábbi témák közül választhatnak:  

  • A hírességek nem születnek, hanem kitalálják őket
  • Valóban egyre sértőbbek a humoristák, vagy mi vesszük magunkat túl komolyan? 
  • Túlságosan is veszélyessé vált az életünk?
  • Túlságosan is közönyössé váltunk a bűncselekményekkel és az erőszakkal szemben?
  • Pallérozza, növeli a televízió általános műveltségünket?

A versenyzők az április 16-án, szombaton megrendezendő országos középdöntők és döntő előtt több helyi elődöntőn mérik össze tudásukat.  

A győztes és a második helyezett továbbjut az English Speaking Union nemzetközi retorikaversenyére, amely május 23–28. között lesz Londonban. 

A nemzetközi döntőn, ahová a világ minden tájáról érkeznek a tehetséges, ifjú szónokok, a diákok megismerhetik egymás körülményeit és kultúráját. Gelsi Eszter, a tavalyi verseny magyar nyertese így fogalmazott a megmérettetés után: „A legnagyobb álmom vált valóra”.

A Magyar Telekom a nyertes tanulót és tanárát is különdíjban részesíti a versenyre  felkészülés elismeréseként.  

Ian McDonough, a BBC Worldwide Channels európai, közel-keleti és afrikai régiókért felelős első alelnöke és vezérigazgatója elmondta: „A BBC Entertainment természetes módon, a kedvenc tv-műsoraik sugárzásával segíti a nézők angol nyelvtanulását, illetve nyelvtudásuk fejlesztését. Reméljük, hogy a vígjátékairól, sorozatairól és szórakoztató családi műsorairól ismert csatorna legalább ekkora elismertségre tesz szert abban is, hogy segít a fiataloknak angol nyelvtudásuk kamatoztatásában.”

A középdöntőknek és a döntőnek a Magyar Telekom ad helyet a budapesti, Krisztina körút 55. alatti székházában.

A verseny további támogatói között megtalálható a British Council, az Oxford University Press kiadó és a Robert Burns Nemzetközi Alapítvány.