A fényes időszakot megidézve, a kastély ura, Grassalkovich Antal és családja (természetesen csupán az őket megszemélyesítők) köszönti a szombaton kora délelőtt, tíz órakor érkező uralkodónőt, fogadását nemesi testőrsége és gólyalábas vándormutatványosok kísérik, majd Paprika Jancsi vásári mulatsággal szórakoztatja a sokaságot.


Őket követi a Zrínyi Miklós Katonai Hagyományőrző Egyesület bemutatója. A családokat délelőtt „királyfi–királylány” barangolásra invitálják a múzeumi termekben, majd parktúrán tekinthetők meg a megújult kastélypark botanikai ritkaságai. A Garabonciás Gyermek Táncegyüttes „Lully állatmesék” című előadása délután 3-kor kezdődik, a La Fontaine meséket interaktív táncház zárja. Ezen a napon több alkalommal kosztümös életképek ismerteti meg a látogatókkal a barokk kort. Sorrentói szerenád címmel este fél nyolctól olasz dalest idézi meg az itáliai életérzést a kastély romantikus díszudvarán Domenico Menini és Denis Biancucci előadásában.

Augusztus 10-én, vasárnap délelőtt 10-től Mária Terézia nemesi testőrségének díszes őrségváltását szemléli Grassalkovich Antal gróf és fejedelmi vendége a kastély erkélyéről.

A vasárnap délelőtti programban a gyerekeket vásári bábcirkusz szórakoztatja „gravitációval, súrlódással, légellenállással”. Emellett Minka nagyi emlékei közt kutathatnak a játékos kedvű családok, mely program a kastélyban zajló 18. századi főúri életet, az öltözködést és a bálokat idézi fel. E napon is több alkalommal életképek jelenítik meg a barokk kort, majd délután három órától Cifra palota címmel mesék, versek hangzanak fel gitáron, hegedűn, énekszóval Mocskonyi Gergely mesemondó tolmácsolásában.

A népszerű Szekérszínház Móricz Zsigmond Szerelem című vásári komédiáját délután fél 5-től mutatja be a kastély díszudvarán. A kastélyparkban mindkét nap kastély-játszó áll a családok szolgálatára jelmezekkel, kellékekkel, játékos feladatokkal, a gyermekek kipróbálhatják a népi fakörhintát is. Lesz kézműves-vásár, decoupage szalon, lacikonyha és megkóstolható a kürcsi kalács.

A programok néhány kivétellel ingyenesen tekinthetők meg.