Élet a kozmoszban: premier a Da Vinci Learningen

Az emberi kíváncsiság egyre közelebb és közelebb visz minket a kozmosz titkaihoz, de az egyetlen igazi kérdés még mindig megválaszolatlan. Van-e élet a Földön kívül is?

A sorozat házigazdája, Adam Hart Davis, a tudományos ismeretterjesztés nagykövete olyan helyeket keres fel, ahol a világegyetem titkainak kutatása új dimenziókat vesz. Hart Davis minden epizódban új kérdéskört vet fel, s azokra a helyekre látogat el, ahol a legbiztosabb válaszokat kaphatja. Hogyan keletkezett a világegyetem? Milyen messze vagyunk képesek ellátni benne? Van-e valahol egy másik földszerű bolygó? Melyik felfedeznivaló hely a legizgalmasabb?

Az egyenként harminc perces epizódok témái: Egyedül vagyunk-e? – Adam Észak Kaliforniában az Allen Teleszkóp Sort, az ATA-t keresi fel, ami forradalmasítja a földönkívüliek keresését. Egyebek között bemutatja azt a kísérletet is, melyben azt kutatják, átvészelhet-e az élet egy űrutazást, s érkezhetett-e a Földre egy másik bolygón.

Építsünk világegyetemet! – Ebben az epizódban a szerkesztő a Genf alatt100 mmélyen épült kutatóközpontba látogat, és bemutatja, min dolgozik közel 7000 kutató, és hogyan kapcsolódik a részecskefizika az ősrobbanáshoz.

Milyen messze látunk? – A chilei Atacama sivatagban található legnagyobb távcső és a Hubble űrteleszkóp a műsor témái; megtudható, kik azok, akik a kozmoszban az ősrobbanás után legelőször felvillanó fényt keresik.

A világegyetem felfedezése – Melyik hatékonyabb, az emberi vagy a robotok által végzett felfedező munka? Adam a többi között az Amszterdamban működő európai űrkutatási központot keresi fel. Megtudható, mi történt a Voyagerrel, és azt is, hogyan juthat az ember rakéta nélkül az űrbe.

Haragos kozmosz – A műsor házigazdája Leicesterbe utazik, ahol az ősrobbanás, a Nagy Bumm óta bekövetkezett legnagyobb „bummokat” kutatják. Emellett a Nap veszélyes természetéről, és egy 2036-i aszteroidafenyegetésről is szó lesz.

Más világok – Van-e ikertestvére a Földnek? Bemutatkoznak a La Palma szigetén dolgozó csillagászok, akik távoli csillagok bolygóit kutatják, és megismerhető a Szaturnusz holdjára, a Titánra irányuló expedíció is.

A sorozat e témákat új, izgalmas és közérthetően mutatja be, hogy közelebb vigye a nézőt a kozmosz titkaihoz.