A Solton megvalósult biogáz-beruházás egyszerre elégít ki környezetvédelmi, klímavédelmi, hulladékgazdálkodási és az energiaellátás-biztonsági követelményeket, valamint hozzájárul az Európai Unió által meghatározott üvegházgáz-kibocsátás csökkentési célok eléréséhez is.

A Solti Biogáz Kft. az Európai Unió társfinanszírozásával, a Környezet és Energia Operatív Programból (KEOP) nyert támogatással 637 kWe villamos teljesítményű biogáz-erőművet valósított meg Solton, a Kossuth Mezőgazdasági Zrt. szomszédságában. A környezetvédelmi beruházásokat az Új Széchenyi-terv az Európai Unió társfinanszírozásával, KEOP forrásból finanszírozza.

A telepen tartott sertések után évente 11 ezer tonna hígtrágya keletkezik, mely a solti biogáz-termelés egyik fő alapanyaga a kukoricaszilázs mellett. Ezt fogja kiegészíteni a térségben keletkező egyéb mezőgazdasági melléktermék, a kukoricacsuhé, a kukoricaszár, illetve a hulladék burgonya.

A biogázüzem évente 2,23 millió m3 biogázt termel, amelyből a gázmotoros kiserőmű 4500 MWó zöldáramot állít elő. Az üzem működése révén évente 4800 MWó hőenergia keletkezik, melynek a negyedét a technológia fűtésére kell visszavezetni, a fennmaradó hőt pedig a Kossuth Zrt. állattartó telepi létesítményeinek, illetve irodáinak fűtésére használják. A keletkező zöldhő hasznosításával évente 137 ezer köbméter földgázt takarítható meg. A biogáz-előállítás közben a solti üzemben évente 22 430 tonna, tápanyagban gazdag biotrágya keletkezik; használtával látványosa csökkenthető a műtrágya-kiszórás.