Asztrológusok, horoszkóp-készítők kedvenc fogalma, az aszcendens; a latin szó magyar megfelelője: felmenő. A fellendülést szokták ezzel jelölni. Bizonnyal a kínai Huaweinél is erre gondoltak mindenekelőtt, amikor megalkották az Ascend okostelefon-sorozatot. Ma délelőtt e telefoncsalád hat tagját mutatták be: a 3G és 4G technológiára hangolt Ascend G6 jelűt, a G 750-est, amely két sim-kártyát képes kezelni (ezért nem rajonganak érte a mobiltelefon-szolgáltatók), az erős, négymagos, 1,2 GHz-es processzorral szerelt Ascend G630-ast, továbbá az Y-sorozat két tagját, a 330-ast és az 530-ast.
Valamennyi szép kivitelű, több színben kínált, kellemes fogású, különösen vékony készülék. A G6-os a már kapható Ascend P6 modellre „hajaz”, viszont olcsóbb az elődjénél. Műszaki adatait tanulmányozván nehéz eldönteni: telefon-e vagy fényképezőgép, mivel az előlapján öt, a hátlapján nyolc megapixeles, AF BSI f/2.0 lencse várja a jobbnál jobb képbeállításokat. Extrái: hangvezérelt felvételkészítés, az automatikus jelenet-felismerés, a hangos fotó, az arcretusáló, a sorozat- és panorámafelvétel-készítés. Az Android operációs rendszerű készülék kezelését még kényelmesebbé és komfortosabbá teszi a Huawei saját fejlesztésű Emotion-platformja, amelynek UI 2.0-s változatát kapta az Ascend G6. Az okostelefon nyitó képernyője testre szabható, használója választhat az egyszerű és a normál használói felület között.
A ma délelőtti bemutató másik szereplője az Ascend G750 jelű, két sim-kártyával is használható mobiltelefon. (Azok számára, akik nem dicsekedni akarnak telefonjaikkal, kényelmetlen, ha két készülékkel kell bajlódniuk, a magán- és a szolgálati telefonnal. Nekik különösen előnyös lehet a G750-es, amelyben két előfizetői kártya békésen megfér egymás mellett. A marokfon lelke az 1,7 GHz-es, nyolcmagos (!) processzor, amelyet különösen tartós, 3000 mAó akkumulátor éltet – ráadásul energiatakarékos módon. Emberi léptékű,5,5 hüvelykátlójú kijelzőjén (a Clear Motion technológiának köszönhetően) akár filmet is nézhet használó, ha van rá ideje.
A Huawei G630 jelű Ascend okostelefonjának esze és lelke a négymagos 1,2 GHz-es lapka. IPS kijelzőjének átlója5 hüvelyk. Nagy fényerejű lencséi és HDR képjavító szoftvere révén figyelmet érdemlő minőségű képek készíthetők vele; a kamera akár hanggal is vezérelhető. A készülékre gyárilag telepítették az Emotion UI 2.0 és a Simple UI használói felületet.
Zsebpénzbarát okostelefonokkal is előállt ezen a tavaszon a kínai gyártó: az Ascend Y330-t és a HUAWEI Ascend Y530-t mindenekelőtt fiataloknak szánja. Ezekben is az Emotion UI 2.0 és a Simple UI szoftver könnyíti az eligazodást. Érdekesség, hogy az Ascend Y330 kamerájával nemcsak vízszintes, hanem függőleges irányban is készíthetők panoráma-felvételek. A 4,5 hüvelykes Y530-as IPS-kijelzőt kapott. Emellett kettős helymeghatározó rendszerével a telefon – amely a GPS mellett a GLONASS rendszer műholdjait is figyeli – minden eddiginél gyorsabban és pontosabban számítja ki használója földrajzi helyét.
Külön figyelmet érdemel a táblagépeket is készítő Huawei most bemutatott, különösen vékony, MediaPad M1 jelű táblagépe; ez a gyártó első, nyolc hüvelyk átlójú „szórakoztató központja”.
A készüléket HD-felbontású (800×1280) IPS multitouch, kapacitív érintőkijelzővel, kettős előlapi hangszóróval és duálmikrofonnal látták el. Az 1,6 GHz-es négymagos processzort és a 4800 mAó teljesítményű szupererős akkumulátort „rejtő” MediaPad M1-en használója egyetlen feltöltéssel akár nyolc óra hosszat játszhat le videókat. A megosztható képernyő és a lebegő videóablak segítségével pedig 180p FHD-felbontásban nézhetők videók – egyidejűleg más teendők végzésével.
Az Infovilág munkatársának kérdésére adott válaszból kiderül, hogy az Ascend Y530-as már kapható hazánkban, az Y330 és a G6 jelű okostelefon egy hónapon belül megjelenik a hazai kínálatban. A többi marokfont júniustól árusítják a táblagéppel együtt.
A készülékek bemutatása mellett a Huawei ma ismertette a vállalat fogyasztói üzletágának, a Huawei Device legfrissebb üzleti eredményeit. A Huawei Device tavaly 9 milliárd dollár forgalmat ért el világszinten, 18 százalékkal nagyobbat, mint 2012-ben. Jó 128 millió készüléket adott el, közte 60 millió mobiltelefont. Okostelefonból (az előző évihez képest) háromötöddel többet értékesített, miáltal a Huawei a világ harmadik legnagyobb okostelefon-gyártójává lépett elő. A Huaweiről tudni illik,hogy 16 kutató és fejlesztő központot működtet a nagyvilágban: az Egyesült Államokban, Német-, Svéd-, Oroszországban, Indiában és Kínában. A vállalatóriás már jó hat év óta vezetőnek számít a szélessávú mobileszközök gyártásában.