A hordók elszállítása után azonban mielőbb további intézkedéseket kell tenni – esetleg európai uniós források bevonásával – a talaj és a talajvíz kritikus szennyezettségének megszüntetésére.

Simon Gergely, a Greenpeace regionális vegyianyag-szakértője április 9-én járt a telepen, hogy felmérje a helyzet súlyosságát, és megállapította, hogy azonnali beavatkozás szükséges.

A kármentesítés azért is sürgető, mert a területen kiemelten veszélyes anyagokat, így a többi között az 1968-ban betiltott, emberi szövetekben felhalmozódó és onnan soha ki nem ürülő DDT-t és HCH-vegyületeket gyártottak, amelyek jelen lehetnek a talajban, és amelyeket szabadon hordhat a szél is. A talajvízben pedig a normál („B”) szennyezettségi határértéket akár 100 000-szeresen meghaladó mennyiségben található rákkeltő benzol, amely szintén megjelenhet a környezetben.