Középpontban az online pénztárgépek

Kristóf Csaba, aki a Hétpecsét Egyesülettől 2013-ban nyerte el az év információbiztonsági újságírója díjat, Vágujhelyi Ferencnek az online pénztárgépekről szóló eszmefuttatásáról a többi között ezt írta: „… olyan rendszert sikerült kidolgozni, amely biztonsági szempontból követi a kor követelményeit, és számos olyan potenciális támadási, csalási felületre kiterjed, amelynek idejében sikerült kihúzni a méregfogát. A legérdekesebb védelmi intézkedések közé sorolható a pénztárgépek egyedi azonosíthatósága, a többszintű tanúsítványkezelés, a gyenge térerőből eredő problémák kiküszöbölése (offline adattárolás), a pénztárgépek szünetmentes tápellátása, a cellainformációk követése, a központosított idő-szinkronizáció, az APN-ek (Access Point Name) szigorú kezelése, a pénztárgépek, valamint az AEE (Adóügyi Ellenőrző Egységek) szabotázs elleni védelme és természetesen a központi, adatelemzésekre épülő csalásfelderítő megoldások.”

Gasparetz András, a Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület elnöke szerkesztőségünket arról is tájékoztatta, hogy a január 15-i fórumon a pénztárgépekről szóló előadás központi témája az információbiztonság. A Hétpecsét január közepén már az 59. alkalommal rendezi meg „az információvédelem menedzselése” szakmai fórumot. A Platánus Hotel-ben (Budapest, VIII., Könyves Kálmán krt. 44.) sorra kerülő eseményen a részvétel ingyenes, ám az érdeklődőket arra kérik, hogy előzetesen jegyezzék be magukat az egyesület honlapján.

Az online pénztárgépek biztonsági megoldásain túl a Balabit szakértője a mobil eszközök használatának logelemzéséről beszél, Móricz Pál, a Szenzor Gazdaságmérnöki Kft. ügyvezető igazgatója pedig az ISO 27014:2013-as szabványról tart előadást.  

A Hétpecsét Egyesület évente ötször tart információvédelmi fórumot mintegy kétszáz érdeklődő részvételével. Az egyesület munkáját a LinkedIn Hétpecsét csoportjához csatlakozók is követhetik.