A régi, korszerűtlen szótárak nem tükrözik szókincsében gyorsan változó nyelvünk mai állapotát, alkalmatlanok az anyanyelvi kompetencia hatékony fejlesztésére. A Tinta, a magyar egynyelvű szótárak legnagyobb kiadója, felelősségétől sarkallva pályázatot írt ki abból a célból, hogy a magyar közoktatásban széles körben elérhetőek legyenek a magyar nyelv mai állapotát leíró új szótárak. A könyvkiadó szótárai közül jó néhányat az Akadémia Szótári Munkabizottsága „Kiváló Magyar Szótár” díjjal tüntetett ki. A pályázati kiírás felsorolja az elérhető könyveket, szótárakat:
1. Mit jelent? Diákszótár
2. Magyar szókincstár
3. Szólások, közmondások eredete
4. Magyarító szótár 5. Rövidítések enciklopédiája
6. Magyar nyelv
7. A magyar mint idegen nyelv
8. Magyar szókincsteszt munkafüzet + Helyesírási munkafüzet 9. Kalocsai motívumok kifestőkönyve + Erdélyi motívumok kifestőkönyve
10. Fundi óvodába megy
11. Fölszállott a páva
12. Virágnévszótár
13. Anyanyelvi séták + Anyanyelvünk tájain
14. Vallási szavak kisszótára + Iránytű
15. Anya – nyelv – búvár
16. Szlengszótár + Szómúzeum
17. Fordítókalauz
18. Angol–magyar szókincsbővítő szinonimaszótár
19. Emelt szintű angol nyelvtani gyakorlókönyv
20. Sherlock Holmes + Robinson Crusoe
21. Francia társalgási zsebkönyv + Francia–magyar beszédfordulatok
22. Többnyelvű szólás- és közmondásgyűjtemény
A Tinta Könyvkiadó kötelezettséget vállal arra, hogy a megpályázott könyvek teljes árának felét 3,5 millió Ft-ig támogatásként átvállalja – minden könyv esetében, természetesen a készlet erejéig.
A kiadó igazgatója elmondta még, hogy a pályázaton részt vehet minden könyvtár és alsó-, közép-, felsőfokú tanintézet, az intézet alapítványa, illetve fenntartója. Egy-egy pályázó 15–200 ezer forint értékű támogatást igényelhet. A Lőrincze Lajos könyvtárbővítési pályázatra március 14-ig folyamatosan nyújthatók be a pályamunkák.
További részletek itt olvashatók, tessék kattintani!