A megmérettetésen hazánkon kívül még kilenc ország – Ausztria, Cseh-, Horvát-, Lengyel-, Németország, Litvánia, Svájc, Szlovákia, Szlovénia – csapatai vettek részt. Valamennyit a matematikai olimpiai válogató versenyeken legeredményesebben szereplő diákok képviselték. A versenyt a Nemzetközi Matematikai Diákolimpia (IMO) szabályaival egyező módon rendezik minden évben azzal a céllal, hogy a fiatalabb korosztály részére is lehetővé tegyék a nemzetközi rutin megszerzését, és lehetőséget teremtsenek az utánpótlás-nevelésre.

A közép-európai térség 60 középiskolása egyéni és csapatversenyeken mérte össze tudását. Az egyéni fordulóban 5 óra állt rendelkezésükre 4 feladat megoldására, a csapatversenyen szintén 5 óra alatt kellett a 6 fős csapatoknak együtt dolgozva 8 feladatot megoldaniuk.
Az algebrai, geometriai, számelméleti és kombinatorikai témakörökből összeállított kérdéssorokat a verseny előtt véglegesítették a szervezők és a kísérő tanárok. A feladatsorokat angolul és az anyanyelvükön is megkapták a versenyzők.
A versenyt a jelenlegi formájában 2007 óta tartják az előtte majdnem 30 éven át tartott osztrák–lengyel tudáspróba folytatásaként. Hazánk fiataljai 2008 óta vesznek részt a megmérettetésen. A Pannon Egyetem műszaki informatikai kara által működtetett Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola diákjai többször sikeresen szerepeltek az olimpián, ennek köszönhetően ajánlotta fel a kar, hogy az idén először Magyarországon rendezett versenynek helyet ad. A rendezvényen a szakmai programok mellett a környék nevezetességeivel is megismerkedhettek az ifjú tehetségek.
Eredmények:
Az egyéni versenyben az elért eredmények alapján arany-, ezüst- és bronzérmet ítélnek oda. Az idén három egyéni aranyérmet osztott ki a versenybizottság, valamennyit magyar diák vehetett át:

Di Giovanni Márk (a győri Révai Miklós Gimnázium és az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola tanulója)
Homonnay Bálint (Budapest, Fazekas Mihály Gimnázium)
Maga Balázs (Budapest, Fazekas Mihály Gimnázium).
A 13 ezüstérmes között 2 cseh, 1 horvát, 3 lengyel, 2 magyar – Janzer Barnabás (Budapest, Fazekas Mihály Gimnázium) és Simon Péter (Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium) –, 2 svájci, 2 szlovák, 1 szlovén fiatal szerepelt. Tizenkilencen lettek bronzérmesek, közöttük 2 osztrák, 1 cseh, 1 horvát, 2 litván, 3 lengyel, 3 német, 2 svájci, 3 szlovák, 2 szlovén versenyző volt.
A csapatversenyben Lengyelország szerezte meg az aranyérmet, Magyarország ezüstérmes és Németország bronzérmes lett. A jövő évi verseny házigazdája Németország lesz.
A magyar csapat vezetői Hujter Bálint (ELTE) és Szoldatics József (Dunakeszi, Radnóti Miklós Gimnázium, Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola) voltak, a verseny szakmai részét a dr. Frenkel Péter (ELTE) vezette, fiatal magyar matematikusokból álló csapat koordinálta.

