Az Amnesty dokumentuma felvázolja, hogy Magyarország szigorú határellenőrzési intézkedései hogyan sértették meg többszörösen a nemzetközi jogot. Abból az alkalomból, hogy az EU miniszterei ma összegyűlnek Luxemburgban, hogy a legfelső szinten tárgyaljanak a válságról, az Amnesty International felszólítja az EU-t: vonja felelősségre Magyarországot az emberi jogok megsértéséért, valamint nyújtson védelmet az úton levőknek azáltal, hogy még a tél beállta előtt biztonságos és legális útvonalakat nyit Európa felé.

A teljes közlemény itt található, tessék kattintani!