A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki azért, hogy ne kelljen börtönbe mennie, felvette másnak a személyazonosságát. Tizenhat további bűncselekményt követett el, így lepleződött le.
A vádirat szerint a jelenleg 54 éves férfi 2008-ban (!) felvette egy másik férfi személyazonosságát azért, hogy a vele szemben kiszabott nyolc hónap szabadságvesztést elkerülje. Okmányokat készíttetett magának, új nevén megházasodott és gyermeke is született. 2019-ben holtnak nyilvánítására is sor került.
Öt évvel ezelőtt azonban egy garázdaság vétsége miatt megindult bűnügyben tanúként kihallgatták, 2019-ben szabálysértési eljárás indult ellene, majd 2020-ban egy üzletben bántalmazott egy vásárlót, az ezzel kapcsolatos büntetőeljárásban, illetőleg ugyanebben az évben egy segítségnyújtás elmulasztása miatt indult másik büntetőeljárásban is kihallgatták gyanúsítottként, ahol minden esetben új személyazonosságát, illetőleg okmányait használta fel.
Az eljárásokban rögzített adatok viszont nem egyeztek a közhiteles nyilvántartásokban szereplő adatokkal, ezért a személyazonosságok közötti eltérésre fény derült.
A férfi ellen így megindult eljárásban lefoglaltak tőle egy működőképes lőfegyvert és 183 db hozzá tartozó lőszert is.
Az ügyészség az elkövetőt lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés bűntettével, két rendbeli büntetőeljárást eredményező hamis vád bűntettével, szabálysértésre vonatkozó hamis vád bűntettével, kilenc rendbeli közokirat-hamisítás bűntettével, segítségnyújtás elmulasztásának vétségével, könnyű testi sértés vétségével és garázdaság vétségével vádolja. Vele szemben 12 év szabadságvesztés is kiszabható.
A jelenleg bűnügyi felügyelet hatálya alatt álló férfi valamennyi bűncselekmény vonatkozásában ténybeli beismerő vallomást tett. Az érdemi döntést az ügyben várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni – tájékoztatta lapunkat a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség.

