Tiltakozás Hitler magyar szövetségesének szobra ellen – írja a Die Zeit. Budapest központjában mostantól mellszobra van Horthy Miklósnak, mégpedig egy olyan protestáns templom előtt, amelynek lelkésze szélsőséges-radikális nézeteiről ismert. Az ünnepségen is a Jobbik politikusai mondtak beszédet. Az avatásra több százan mentek el, akiket azonban ellentüntetők fogadtak. Horthy csaknem 25 éven át autoriter módon vezette az országot, amelyet a nemzetiszocialista Németország oldalán bevitt a II. világháborúba. 1944 tavaszán a magyar állam az SS parancsára csaknem félmillió zsidót deportáltatott Auschwitzba. Mind a jobboldali-nacionalista Fidesz, mind az MSZP elítélte az emlékművet. Magyarországon az utóbbi években egyre gyakrabban fordultak elő idegenellenes és antiszemita incidensek. A Jobbik a 3. legerősebb párt az Országgyűlésben.
A teljes nemzetközi lapszemle itt olvasható, tessék kattintani!

