Szent Iván napján, Inti Raymi ünnepén kezdenek az Andokban hosszabbodni a napok. Jó időért, bőségért, békés együttműködésért fohászkodnak ilyenkor a természetben élő emberek. Ezt a szép hagyományt hozta el Magyarországra az itt tanuló, itt élő emberek közössége.


A kora délutántól éjfélig tartott programsorozatot Ecuador és Peru magyarországi külképviselete támogatta. A rendezvényt az adott évre választott tisztségviselők (priostres) önkéntes munkával szervezték, élükön az Inti Raymi Egyesülettel.


