Idézi a szaklap Orbán Viktor szavait a Putyinnal folytatott találkozóját követő sajtótájékoztatóról, amely szerint a magyar kormányfő biztos abban, hogy a Paks II. megállapodás minden vonatkozásban megfelel az uniós előírásoknak.
Az AP amerikai hírügynökség jelentését számos médium átvette – például még a The Salt Lake Tribune is, s ezekben Koritár Zsuzsát, az EnergiaKlub szakértőjét idézik, aki szerint Ausztria beperli Magyarországot az Európai Bíróságon az állami finanszírozás miatt, megtámadva az uniós döntést. A Politico Ausztria kereseti szándékát már kész tényként közli. A Financial Times nem mellékesen megjegyzi, hogy mindez egy olyan időszakban következik be, amikor a nyugati országok aggódva figyelik, Oroszország hogyan szorongatja Európát energiapolitikájával, s Brüsszel korábbi figyelmeztetése ellenére az orosz befolyás most nőni fog.
Megjegyzendő, hogy a Breitbart News is közli az AFP-re hivatkozással a hírt, ami azért érdekes, mert egykori vezető szerkesztői közül – például Steve Bannon és Gorka Sebestyén – most Trump nemzetbiztonsági tanácsadóiként dolgoznak a Fehér Házban. Az amerikai Breitbart News az utóbbi időben szinte minden nap közöl híreket Magyarországról.
A RIA Novosztyi orosz hírügynökség azonban az Európai bizottság sajtótitkárát megkérdezve úgy fogalmaz, egyelőre nem pontosította az Európai Bizottság, hogy a beruházást teljes mértékben engedélyezi-e. Ezúttal csak az állami támogatás elfogadására bólintott rá. Ezzel szembeállítja a Roszatom közleményét, amelyik nemcsak üdvözli a döntést, de azt is, hogy ezzel a megvalósítás aktív szakaszba léphet. Sőt azt is, hogy Szijjártó Péter még február végén megerősítette az orosz hírügynökségnek adott interjújában, hogy 2018-ban elkezdődhet a beruházás.
A Tass hírügynökség Kirill Komarovot, a Roszatom vezérigazgató helyettesét is idézi, aki szerint a magyar–orosz kapcsolatok szempontjából fontos a beruházás, illetve a korszerű 3+ generációs erőmű a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és a fukusimai atomerőmű-baleset utáni korszak legmodernebb biztonsági követelményeinek meg fog felelni. Finnországban, Törökországban, Bangladesben is számos egyéb országban kezdett hasonló építkezésbe Oroszország. A hírt mérvadó orosz portálok természetesen – hol szűkszavúan, hol bőségesen – tálalják.
A Komszomolszkaja Pravda a kiélezett versenyre helyezve a hangsúlyt arról a fekete-tengeri gázvezetékről ír, amelyet még az idén elkezdenek építeni a projektben részt vevő országok: Románia, Magyarország, Ausztria és Bulgária. Erről a Fókusz és a Románia-Insider meg a Ruszkaja Bolgaria is közöl részleteket. Tom Petku román energetikai minisztert idézik, aki megadta az engedélyt a beruházásra, s amelynek befejezését 2020-ra tervezik. A közös érdekmechanizmus függelékére hivatkozva az Európai Bizottság az építkezést 180 millió euróval támogatja. Az 550 km-es gázvezetéken Magyarországra évente 4,4 milliárd köbméter gáz érkezik.
A konspirációs elméleteiről elhíresült, 2015-ben létrehozott LifeZette amerikai portál nem először foglalkozik Soros Györggyel. És ezúttal Magyarországgal is, Orbán Viktort idézve, aki támadást indított a Soros-alapítvány és a civil szervezetek ellen. Illetve a cikk aktualitását az elfogadás előtt álló törvény adta, amely korlátozni igyekszik a civil szervezetek működését. Az írás szerint elég egyértelmű – név említése nélkül is –, hogy a jogszabály a Soros-szervezetek ellen irányul. Kovács Zoltán szóvivő hétfői kommentárjából kiemelik, hogy a magyarországi civil szervezetek zömét külföldi ügynökségek pénzelik.
Magyarországon kívül is erősödik Európában a globalista Soros elleni hangulatkeltés: Lengyelországban, Macedóniában, Szerbiában, Romániában, sőt most már Amerikában is. Februárban a republikánus képviselők kongresszusi vizsgálatot kezdeményeztek: Soros felhasznált-e állami forrásokat alapítványai támogatására. A Fox Newsban egyenesen egy olyan póknak nevezték Sorost, aki sok-sok hálót sző, a hálót a szó szoros értelmében a webre, a közösségi hálókra is értve.