A Pro Progressio Alapítvány a tizenharmadik alkalommal írta ki diplomaterv- és szakdolgozat-pályázatát olyan hallgatók díjazása végett, akik az ipar műszaki fejlesztését segítő, újszerű, mindenekelőtt saját ötleteket tartalmazó dolgozatot készítenek.

A díjazott dolgozatok témái közt szerepelt zajcsökkentő hatású kopóréteg fejlesztése , automatizált mérőrendszer a búza mikotoxin-tartalmának meghatározásához, bioinformatikai fejlesztések rákos betegek diagnosztikájához, a légi áruszállítás piaca hazánkban, illetve navigációs algoritmusok vizsgálata.

Pro Progressio Diplomaterv-ösztöndíjban részesült: Lukács András, Lehotzky Dávid, Zsigmond Ármin, Kirsch Klára, Maróti Árpád Tamás, Capras Dávid, Fényes Gergő László.

Pro Progressio Szakdolgozat ösztöndíjat kapott: Sági Szilvia, Kunsági-Máté Éva, Tomis Zsolt, Széky Krisztina.

Pro Progressio Doktoranduszi ösztöndíjas lett: Juhász Péter, Kolumbán Sándor, Kling Sándor, Steiner Henriette.

 

A Huawei idei ösztöndíjasai: Brájer Attila, Czimer Kristóf, Dóczi Miklós, Gombor Tamás, Horváth Bálint Péter, Horváth Róbert, Karkus Péter, Kiss Dóra, Seller Bálint, Szabó Gábor.

A Csibi Sándor-ösztöndíj idei nyertese: Csikor Levente.

A Siemens Diplomaterv-ösztöndíját Antali Máté, Gyömbér Alexandros Zoltán és Andrejszki Tamás kapta. A Siemens Szakdolgozat-ösztöndíjában Szakállas Anna és Féderer Balázs részesült.