Ez a szociális intézmény az érintettek életminőségét alapvetően befolyásoló betegségcsoport kezelésével, az érintettek gondozásával foglalkozik. A szolár parabola használata látványosan csökkenti a létesítmény energetikai kiadásait.
Az integrált szociális intézmény pszichiátriai betegek otthona; ellátási területén, Komárom–Esztergom megyében azon krónikus pszichiátriai betegek teljes körű ellátásáról gondoskodik, akik nem veszélyeztető állapotúak, akut gyógyintézeti kezelésre nem szorulnak, viszont egészségi állapotuk, szociális körülményeik miatt önmaguk ellátására segítséggel sem képesek. Az intézmény 150 személy befogadására alkalmas, szociális ellátást és szállást, ápolást, gondozást, átmeneti elhelyezést és rehabilitációs célú lakóotthoni ellátást nyújt.
Az intézmény arra törekszik, hogy lakói meg tudják őrizni képességeiket, készségeiket, illetve megelőzze állapotuk romlását. Evégett változatos foglalkozásokon, a szabadidő hasznos eltöltését célzó programokon – kirándulásokon, vetélkedőkön, sportversenyeken, kulturális programokon – vehetnek részt.
A betegeket az otthonban egy-, két- és négyágyas szobákban tudják elhelyezni, a közösségi tevékenységeket a foglalkoztatókban, társalgókban végzik, jó időben pedig szabadtéri programokon is részt vehetnek a nagy, szép környezetű udvaron.
Támogatási programjában az MVM hazai fejlesztésű és gyártású, a Nap fényét és melegét hasznosító, parabolaelven működő berendezéseket adományoz szociális, egészségügyi és oktatási intézményeknek. Esztergomban most a tízediket helyezték üzembe. Hasonlót kapott egy-egy óbudai nyugdíjas otthon, csepeli óvoda és gyermekorvosi rendelőintézet, illetve a Magyar Sclerosis Multiplexes Betegekért Alapítvány nyíregyházi nappali ellátó intézete. A paksi Energetikai Szakközépiskola és Kollégium és a Miskolci Egyetem oktatási célokra is használja a berendezéseket.
A napkollektorokkal a támogatott intézmények tetemes energiahordozó-megtakarítást érhetnek el. Az MVM Csoport az óbudai székházának tetején telepített négy szolár parabolával évente mintegy 3000 köbméterrel csökkenti a földgáz-fogyasztását.