A fiatalok kábítószer-fogyasztása nem csak Magyarországon, de a világ minden táján egyre növekszik. Ezzel párhuzamosan társadalmi megítélése is változóban van. Természetesen különbséget kell tenni a drogot „csak” kipróbálók és a függők között. Kérdés, hogy az az átmeneti időszak, ami a két állapot közt fennáll, visszafordítható-e egyáltalán. A tiltás nem segít, hiszen mindig a tiltott gyümölcs a legvonzóbb, ugyanakkor a szülők sokat tehetnek hozzá egy-egy mély és komoly beszélgetéssel gyermekük világnézetének kialakulásához, ahol az életben jelen levő 
jó–rossz bemutatása is az ő feladatukká válik. Ugyanennyi felelőssége van, ha nem nagyobb, azoknak a fiataloknak, akik maguk is kábítószert használnak. Hogyan segíthetünk a függő fiatalokon? Mi az a nyomós érv, mely ráébreszti őket arra, milyen mélységek felé zuhannak? Van ilyen egyáltalán? 

Az U26 Vitaszínházban többek között a következő kérdésekre keresik ez alkalommal a válaszokat:Teljesen be kell-e 
tiltani? Büntessük a fogyasztást? Betegség-e a függőség? Magánügy vagy közügy? Elkerülhető-e függőség? Másként 
kell-e megítélni, mint a dohányzást vagy az alkoholt?

Helyszín: U26 Clubshop, Budapest, VI.,  Teréz körút 55–57. (Eiffel tér, a Nyugati pályaudvar mellett)