Az esti nagy koncertek jó részét az Európa kulturális fővárosa évében felépült, s kiváló akusztikájáról Európában is híressé vált Kodály Központban rendezik. A zene világnapján (október 1.) kezdődő fesztivál nyitókoncertje a Pannon
Filharmonikusok ünnepi hangversenye lesz.

A Pannon Filharmonikusok.

Károly Róbert az egyedüli olyan pécsi zeneszerző, akinek operáját bemutatta a pécsiszínház; a II. János Pál pápa látogatása alkalmából írt oratóriuma is nemzetközi visszhangot keltett. Szerzői estjén a város jeles előadóművészei szerepelnek majd, s így köszöntik a komponistát 75. születésnapja alkalmából.

Az Orfeo Zenekar.
„A mi Három Tenorunk” – a különleges produkció a ZeneSzüret Fesztivál meghívására jött létre. A nívós énekversenyek díjazottjai, színpadi szerepek résztvevői, Kiss B. Atilla (Liszt-díjas) és Horváth István ezúttal a Csillag Születik tehetségkutató győztesével, Mészáros János Elekkel közösen adják elő a legismertebb tenoráriákat. Műsorukban nápolyi dalok, Verdi, Donicetti, Puccini, Erkel, Kálmán, Lehár művei szerepelnek.

A Liszt Ferenc Kamarazenekar.

Bánky József, a Cziffra György-díjas kiváló pécsi zongoraművész az idén 150 éve született francia mester, C. Debussy legnagyobb zongoraciklusának mind a 24 darabját ismét megszólaltatja, az általa megtartott 1962-i pécsi bemutató 50. évfordulóján. A Vashegyi György vezette Orfeo Zenekar a régizene legavatottabb tolmácsolója Magyarországon; az együttes tagjai korhű hangszereken játszanak. Vendégük Malcolm Bilson a zeneszerető közönség számára is csak ritkán hallható hangszeren, fortepianón játszik két Mozart-zongoraversenyt. A Mozart-művek mellett felhangzik Haydn Merkúr szimfóniája is. Bilson egy későbbi koncerten is hallható lesz, ahol Szutrély Katalin énekművésszel együtt lép színpadra. A Budapesti Fesztiválzenekar muzsikusai és Fischer Iván által válogatott gyerekszereplők a frissen színre állított Britten gyermekoperát, a Noé Bárkáját mutatják be.

A Budapesti Fesztiválzenekar.
A Kodály Központ színpadán lép fel Ilja Kondratyev, a tavalyi Nemzetközi Liszt Ferenc Zongoraverseny 2. helyezettje. A kamarakoncerten a fiatal előadó mellett, három másik ifjú zongorista is bemutatkozik majd. A Liszt Ferenc Kamarazenekar fennállása ötven esztendeje alatt játszott a magyar EU-elnökség megnyitóján, I. János Károly spanyol királynak, a világ leghíresebb koncerttermeiben, most a fesztiválon zenél. A pécsi bazilikában különleges hangszerpárosítást hallhatnak: Wolfgang Kogert orgonánés Nikola Djoric harmonikán fog játszani.

A héten lesz még kortárs művészek kiállítása, a bárzongorista-verseny győzteseinek játéka, filmklub, ahol a jó filmek közös tulajdonsága, hogy klasszikus zenei betéteket tartalmaznak, déli zongoraszó, Hangcsapda (interaktív színházi labirintus), utcazenészek és még sok érdekesség, meglepetés várja a fesztivál alatt Pécsre látogatókat.