A tavaly nagy sikert aratott Múzeumkert-fesztivál folytatásaként a TIT Kossuth Klub Egyesület az Emberi Erőforrások, a Vidékfejlesztési Minisztériummal és a Józsefvárosi Önkormányzattal együttműködve, a kulturális pogramok mellett az idén is megszervezi tudomány- és tehetségnépszerűsítő rendezvényeit a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében.


Tavaly mintegy 50 kiállítóval és színes programokkal várták a szervezők a fesztiválra látogatókat. A két nap alatt csaknem 20 ezer látogató fordult meg a Múzeumkertben, ahol bepillanthattak a kiállítók által reprezentált kutatási és fejlesztési eredményekbe, innovációs teljesítményekbe.

A rendezvények fő célja a tehetséges fiatalok, a vállalkozói kultúra, a tudományok, a kutatás és fejlesztés, a kezdő vállalkozók és a kapcsolódó társterületek népszerűsítése elsősorban a fiatalok körében.

A rendezvénysorozat első eseménye a Tudományfesztivál, amelyet április 24–25-én rendeznek meg. Az első a tehetségek és innovációk napja, a második a Föld napjának hivatalos, központi rendezvénye.

A szervezők várják a kutatással és fejlesztéssel foglalkozó hazai vállalatok, kutató intézetek, oktatási intézmények, civil szervezetek, startup vállalkozások, tehetséges fiatalok jelentkezését kiállítóként és előadóként egyaránt.

A programok részletes tájékoztatója és a jelentkezési lap innen letölthető, tessék kattintani!