A Cseppnyi önbizalom nevű program azt a tabut igyekezett megtörni, amelytől csaknem minden húszadik ember szenved Magyarországon, de a legtöbb titkolja, és azt sem tudja, milyen módjai vannak a segítségnek.

A programot az Új Inko Fórum kezdeményezte az Országos Alapellátási Intézet, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara és az SCA Hygiene Products Kft. szakmai közreműködésével. Az érintettek 142 háziorvosi praxisban tanácsadási fogadóórákon vehettek részt. A 15 ezer résztvevő kétharmada maga is szenved ettől a bajtól, a többinek meg a családjában van ilyen beteg.

Mariettát öt évvel ezelőtt érte baleset, és azóta nagy igyekezettel segít sorstársainak. Tudatosítja azt is, hogy ez a baj nemcsak az időseket sújtja, hanem a fiatalokat is elérheti. Minden harmadik kismama is kínlódik emiatt.

A felmérésből kiderült, hogy a betegek 11 százaléka senkivel sem mer beszélni a gondjáról, 13 százalék legfeljebb a barátnőjének mer szólni, 9 százalék az internetről tájékozódik és csak 54 százalék konzultál orvossal, 60 százaléknak nincs elég információja arról, mi a teendő, és mik a lehetőségek. Akik többet szeretnének megtudni itt tájékozódhatnak: www.inkoforum.hu