Jordán László, a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal országos növényvédelmi főfelügyelője mondja: „A hivatalnak – bár hatáskörébe tartozik – nem a büntetés a főcélja, hanem annak tudatosítása, hogy a jó gazda figyelmességével, mindenki karban tarthatja a saját területét. A leghatékonyabban úgy lehet megszabadulni parlagfűtől, ha tövestől tépik ki a növényt; nagyobb területen a kaszálás ajánlott, de még a virágzás előtt.” Az, aki nem tudja, miként lásson hozzá a parlagfű elleni küzdelemnek, tanácsot, eligazítást kaphat a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara tagjaitól, illetve a megyei kormányhivatalok növény- és talajvédelmi igazgatóságain. 

Magyarország parlagfű tekintetében Európa legfertőzöttebb területe. A múlt 12 évben a betegek száma megkilencszereződött, a lakosság ötöde érzékeny, harmaduk súlyos allergiás, és rohamosan nő az asztmás betegek száma is.