Magyarországon évente 250-300 gyermeket diagnosztizálnak 1-es típusú diabétesszel, ami háromszoros gyakoriságnövekedés az elmúlt harminc évben. Különösen nyugtalanító, hogy a betegség előfordulása a hat év alatti korosztályban még az idősebb gyerekekkel összehasonlítva is gyorsabban nő. Jelenleg a világon a 15 évesnél fiatalabb, 1-es típusú diabéteszben szenvedő gyermekek becsült száma félmillió, s évente mintegy nyolcvanezer új esetet regisztrálnak. Az 1-es típusú diabétesz, szemben a rossz táplálkozási szokások miatt jelentkező 2-es típusúval, nem civilizációs betegség, kialakulásának okai egyelőre ismeretlenek, de megfelelő terápiával teljes életet élhetnek az érintett gyermekek. (Illusztráció: Heippraxisnet)
A szerzőről
Kapcsolódó hozzászólások
Klubrádió ONLINE
Hirdetés
A NAP IDÉZETE
1. cikkely:
A sajtó szabadsága alapvető egy demokratikus társadalomban. Minden kormányzatnak támogatnia, védenie és tisztelnie kell a média változatosságát minden formájában és politikai, társadalmi, kulturális tevékenységében.
2. cikkely:
A cenzúrát teljes mértékben fel kell számolni Garantálni kell, hogy a független újságírást a média egyik ágában sem fenyegeti üldöztetés, elnyomás és politikai vagy szabályozó beavatkozás a kormányzat részéről. A nyomtatott sajtó és az online média nem lehet állami engedélyek alá rendelve.
A SAJTÓSZABADSÁG EURÓPAI CHARTÁJÁBÓL
(forrás: http://www.pressfreedom.eu)
FRISS HÍREINK
- Nobel-díjasok aláírták a Római Nyilatkozatot a nukleáris fegyverekről és a mesterséges intelligenciáról 2026.07.17.
- Magyar Péter: több ezer milliárdos vasútfejlesztési program indul 2026.07.16.
- Feljelentések: Tanács miniszter a Kréta és Neptun rendszer, a Transparency International 281 milliárd forintnyi állami befektetés miatt tesz feljelentést. 2026.07.16.
- Szijjártó Péter lemond parlamenti mandátumáról 2026.07.15.
- Senki sem lehet próféta… 2026.07.15.

