Goldmark Péter Károly (1906-77), a színes tévé atyja Budapesten született, a Károly nevet később vette fel zeneszerző nagybátyja tiszteletére. Ő maga is jól zenélt, Benny Goodmannal is játszott. Bécsben, Berlinben tanult. Dolgozott Gábor Dénes mellett is. Bécsbe visszatérve az elektronikus képcsöves tv-készülékekkel és képalkotással foglalkozott, és épp a 20. születésnapján egy 2,5×3,8 cm-es képernyőn képet hozott létre. Hitler hatalomra jutása után, 1933-ban az Amerikai Egyesült Államokba emigrált, ott élt haláláig. Kezdetben a CBS laboratóriumát vezette, majd a vállalat igazgatója lett, később pedig önállósodott. 1940-ben létrehozta az első színes televíziós adást és az első színestévét. A háború alatt a német radarokat zavaró berendezéseket készített. 1945 után a színes televíziós eljárás tökéletesítése, a mikrobarázdás hanglemez, az elektronikus képfelvevő készülék, a sztereó lemezjátszó, a televízió orvosi alkalmazása, valamint a gyomor és bélrendszer vizsgálatára alkalmas minitévé is az ő érdeme. Az Apollo-10 holdexpedíció az általa készített, mini színes tv-kamerát használta. 1977-ben, halála évében megkapta a National Medal of Science-t, a tudományos munka legmagasabb amerikai elismerését.