Simó Endre, az MSZF alapító szervezője a Faragóék lakásán tartott sajtótájékoztatón tudatta: a család védelmében írt április 15-i levelére máig nem kapott választ a polgármestertől, és újabb üzenetet fog neki küldeni. A polgármesteri hivatal Faragóékkal viszont közölte, hogy június 11-én fogják kilakoltatni őket, ha addig „ki nem ürítik” a lakást.
A családnak nincs, hová mennie. Elmondta, hogy a kilakoltatók körében új szóhasználat kapott szárnyra: „essünk túl rajta!” Ezen azt értik, hogy a végrehajtás alá vont személyeket mielőbb kilakoltassák, függetlenül attól, hogy milyen sors vár rájuk, az utcára kerülnek-e, és szétválasztják-e a családokat.
A Faragó család jelképe a mai magyar valóságnak: a család eltartására is elégtelen jövedelem, munkanélküliség, szegénység és fizetőképtelenség miatt felhalmozódott tetemes közüzemi díjtartozás, ennek okán pedig kilakoltatás. Faragóék havi 200-250 ezer forintból tengődnek. Csak a férj dolgozik, az asszony halmozottan rokkant. Becsülettel felneveltek 10 gyermeket, közülük három még kiskorú, a többiek tanulnak, illetve munkanélküliek. (Egyikük nemrég szült, és élettársának otthonába költözött.) Ha enni akarnak, másra nem futja szerény jövedelmükből.
Faragó Ferenc Mihályné kiskorú gyermekeiért aggódik a leginkább. Nem akarja, hogy szétválasszák a családot, és állami gondozásba vegyék a gyerekeket. Otthon után próbál nézni, de csekély reménnyel, hiszen anyagi helyzetük nem tesz lehetővé albérletet, különös tekintettel a kaucióra. Mindennek utána néz, aminek csak van értelme, ám a X. kerületi polgármestertől eddig még nem kapott érdemi segítséget a lakhatásra.
Kamerák előtt sírástól elfúló hangon elmondta, bizony megfordult a fejében, hogy „az ampullához nyúljon”. „Ez nem megoldás” – válaszolta nyomban Simó Endre. Ki kell állnunk magunkért, egymásért, harcolni kell az élethez való jogunkért. Azért vagyunk itt, hogy kiálljunk önökért, a családért, lakhatásukért, és felhívjuk rá az ország figyelmét, mi folyik itt – mondta.
A 11 fős család a kőbányai Kápolna utca 13. sz. alatt lakik egy háromszobás, kb. 80 négyzetméteres, rendkívül szegényes, ám tisztán tartott lakásban.
A Magyar Szociális Fórum tudatta Kovács Róbert polgármesterrel: nem fogja tétlenül szemlélni, hogy Faragó Ferenc Mihálynét és családját az utcára tegyék. A fórum mozgósítani fogja az Otthonvédőket, ha a polgármester nem talál megoldást Faragóék lakhatására.