Magyarországon minden 11. baba jön világra a terhesség 37. hetét megelőzően. Életesélyeit meghatározza, hogy az első hetekben hozzájut-e a túléléshez szükséges különleges segítséghez. Az egyik nagy biztosítótársaság – ügyfeleivel együtt – az idén is tetemes, több mint 17 millió forintnyi adománnyal támogatta a Semmelweis Egyetem I. sz. Gyermekgyógyászati Klinikáját. (A nyitó kép forrása: greifswald.de)
Az adomány révén speciális testhűtésre és felmelegítésre szolgáló készülékkel, oxigénszint-mérővel, babafigyelő monitorokkal gazdagodott az újszülöttek intenzív osztálya. Ezáltal az eddiginél is több koraszülöttet segíthetnek az egészséges cseperedéshez.
Három éve szervezte meg a Generali a The Human Safety Net (röviden
THSN) mozgalmat, amely világszerte 21 országban segíti a hátrányos helyzetűeket. A biztosító hazai közösségi kezdeményezése, „a THSN az újszülöttekért” program a magyar koraszülött-ellátás
fejlesztéséért küzd eszközbeszerzéssel, képzésekkel, valamint a
kutatás és fejlesztés támogatásával. A tavalyi Generali-sportnapon
gyűjtött adományokból műszereket vásároltak három koraszülött intenzív osztálynak. Az idén már közvetlenül is bevonták az ügyfeleket az pénzalapok megteremtésébe. Aki az októbertől elérhető „több milliós segítség” elnevezésű baleset-biztosítást megköti – a biztosító felajánlásával együtt – a díj 10 százalékával hozzájárulhat a koraszülött babák életben maradásához, gyógyításához.
A világon évente átlagosan 15 millió baba születik meg azelőtt, hogy az anyaméhben elérné 37. fejlődési hetének végét. Hazánkban minden 11. gyermek érkezik koraszülöttként. Ellátásukhoz minden modern eszköz és műszer létfontosságú lehet. Az újszülöttek intenzív ellátásában – bár picurkák a páciensek– a szakorvosokra és a nővérekre nagy fizikai és pszichés terhelést nehezedik a folyamatos figyelem, a kiszámíthatatlan és váratlan helyzetek, a szüntelen, magasszintű felelősségvállalás következtében – mondta el tudósítónknak dr. Szabó Miklós egyetemi docens, a Semmelweis Egyetem I.sz. Gyermekgyógyászati Klinika
újszülött intenzív osztályának vezetője.
Kiemelkedően fontos a szakellátók sokoldalú továbbképzése, amiben ugyancsak évek óta szerepet vállal a Generali. A „THSN az újszülöttekért” program részeként szervezett képzéseken a szakdolgozókat segítik a mentális terhelés kezelésében, valamint az eddiginél hatékonyabb orvos–nővér–szülő kapcsolat tökéletesítésében.
Mindez pedig a babák még eredményesebb gyógyításához és bizalmon alapuló, családbarát ellátáshoz vezet.