A ma birtokba vett 11 ezer négyzetméteres épületegyüttesben kaptak kiemelkedően korszerű munkahelyet a cég fejlesztői, kereskedői és adminisztrátorai. – A kőbányai hatalmas beruházás második ütemének eredményeképpen a jelenlegi, ugyancsak Gyömrői úti bérleményből saját „otthonukba” költözhetnek a magyar Bosch-csoport kutatói és fejlesztői.
A mai épületavató kiemelkedő eseményeként írta alá Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Javier González Pareja, a magyarországi Bosch csoport vezetője a kormány és a technológiák, szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója stratégiai megállapodását. A miniszter méltatta a hazánkban 1899 óta jelen lévő Bosch érdemeit a húzóágazatnak számító járműiparban, különös tekintettel a kizárólag magyar mérnökök, szakemberek részvételével megvalósuló kutató és fejlesztő tevékenységre. A magyar Bosch budapesti kutató és fejlesztő központja – a németországi mellett – Európában a második legnagyobb, ahol várhatóan még az idén köszönthetik az ezredik mérnök munkába állását.
A hazánk iránt hosszú távon elkötelezett német óriás vállalat a társadalom valamennyi korosztályát igyekszik megnyerni, fölkarolni: gyárai mellett óvodákat létesít és támogat, példamutatóan részt vesz a szakmunkásképzésben és anyagilag, eszközökkel, termelési tapasztalatokkal segíti a magyar felsőoktatást, ahonnan kiválóan képzett mérnököket fogad munkatársai közösségébe. E törekvését a gazdasági miniszter is nyugtázta, mondván: az itthon megszerzett tudás országhatáron belül érvényesül.
A Bosch kiemelten fontos partner a magyar nemzetgazdaságban, ugyanis a cégcsoport a legnagyobb külföldi munkaadó: ma kereken 8500-an dolgoznak tíz leányvállalatánál. A Bosch-csoport magyarországi forgalma, amely tavaly 594 milliárd forintra rúgott, azaz meghaladja az ország GDP-jének jó 2 százalékát! A társaság az utóbbi tíz év évben (az ideit is beleszámítva) jó 250 milliárd forint beruházást valósított meg hazánkban – emelte ki ünnepi beszédében Uwe Raschke, a Robert Bosch GmbH igazgatótanácsának tagja, aki Magyarországot a Bosch gyártási és fejlesztési tevékenysége egyik kulcshelyszínének nevezte.
A magyarországi Bosch csoport vezetője, Javier González Pareja leszögezte: „A új központi bázis építése azért stratégiai fontosságú, mert nemcsak a cégcsoport egészének fejlődéséhez járul hozzá, hanem modern, szellemileg inspiráló, korszerű munkakörnyezetet teremt a fejlesztő-alkotó munkához.”
Varga Mihály gazdasági miniszter hangoztatta, hogy a kormányzat „aktív befektetésbarát politikájával arra törekszik, hogy a lehető legkedvezőbb, kiszámítható gazdasági környezetet teremtsen a már letelepedett, illetve új helyszínt kereső vállalkozások számára”. A tárcavezető elmondta: hazánkban a külföldi működő tőke már jó 100 milliárd dollárra rúg (ennek negyede német pénz!), és az utóbbi másfél évtizedben tapasztalt két és fél százalékos gazdasági növekedése mintegy kétötöd részt a külföldi befektetők itteni leányvállalatainak köszönhető. A magyar–német kapcsolatokat méltatván utalt arra, hogy legfontosabb stratégiai partnerünk a szövetségi köztársaság, amellyel külkereskedelmünk negyedét bonyolítjuk le.