Hammond B3 típusú orgonája.Este nyolctól a Kéknyúl Hammond Band játszik Andy Heflerrel, a Magyarországon élő amerikai színész-énekessel, majd 22 órától Raphael Wressnig osztrák Hammond-orgonista és Enrico Crivellaro olasz blues-dzsessz gitáros közös formációja következik, végül DJ Qcee pörgeti a lemezeket.

Az első itthoni Hammond-orgonafesztivált 2010 áprilisában a fővárosi Take5 klubban rendezték, az akkori két napon a Kéknyúl Hammond Band mellett Kaltenecker Zsolt és Fassang László is fellépett.

A Hammond-orgona az első olyan elektromechanikus hangszer, amely világra szóló karriert futott be, vetekedve az elektromos gitár sikerével. Laurens Hammond amerikai feltaláló első orgonája 1935-ben jelent meg. Közismertté, népszerűvé és széles körbenelterjedtté az 1955-ben megjelent típusok, a Hammond B3, a C3, a Rt3 és a kis M3 váltak. A hangszer a popkultúrában az 1950-es években lett ismert, először dzsesszzenészek használták, majd a 60-as, 70-es években fontos szerephez jutott az akkori hard és progresszív rockban, olyan zenekarokban, mint a Deep Purple, a Uriah Heep, az Emerson, Lake and Palmer, a Pink Floyd, a Yes és a Genesis.

A hangszer napjainkban reneszánszát éli, egyre több zenész fordul a szintetizátorok és digitális hangok helyett a legendás hangszínek felé. A Hammond-orgonára épülő egyik legnépszerűbb hazai formáció, a Kéknyúl zenéje a dzsessz, a funk és a blues elegye. A zenekar vezetője a hangszer egyik magyarországi szerelmese, Premecz Mátyás (Qualitons, még előtte a Barabás Lőrinc Eklektric), mellette Badics Márk dobos és Csókás Zsolt gitáros alkotja a zenekart, a fúvósszekcióban Jász András alt szaxofonon, Ávéd János tenor szaxofonon, Bognár Attila pozanon játszik.

A Kéknyúl tavaly tavasszal adta ki debütáló albumát, a Nahát, babám! című koncertlemezt és a jövő tavaszra tervezi a következőt. A Petőfi Rádió már játssza a Future in the Past Tense című friss Kéknyúl-dalt.

Raphael Wressnig.Enrico Crivellaro.A csütörtöki Hammond-fesztiválon szintén fellépő Raphael Wressnig–Enrico Crivellaro-Lukas Knöfler Hammond Organ Trio zenéje a vastag groove-okra, füstös bluesra, kötetlenül szárnyaló dzsesszre épül, érzékeny és invenciózus szólók teszik gazdaggá.

Raphael Wressnig Európa egyik legfoglalkoztatottabb orgonistája, egyaránt otthonos a dzsessz, a blues, a rhythm & blues műfajokban. Hosszú évek óta partnere a padovai születésű blues-dzsessz gitáros, Enrico Crivellaro, aki több mint két évtizede turnézik a világban Mexikótól a Távol-Keletig. Wressnig és Crivellaro közös lemezei többször elnyerték az év dzsessz-, illetve blues-albumának járó díjat. Triójukban a bécsi dobos, Lukas Knöfler a társuk.

A II. Hammond-orgonafesztiválon remény szerint orgonapárbaj is lesz a közreműködő fellépők között.