Oliver Schatz, a Budapesti Fejlesztési Központ vezetője, a mai esemény házigazdája a többi között emlékeztette az ünnepség részvevőit arra, hogy nem egészen két évvel ezelőtt, 2013 novemberében rakták le a fejlesztési komplexum ma átadott második ütemének az alapkövét. A magyarországi Bosch csoport 2000-ben telepítette autóipari technológiai fejlesztőmunkáinak egy részét Budapestre, majd 2005 októberében az addig itt működő fejlesztési osztályok önálló vállalati egységgé szerveződtek, és létrejött a Bosch Budapesti Fejlesztési Központja.
A cég azzal számolt, hogy a fejlesztési központ második ütemének a befejeztével, 2016-ban (!) ezer mérnök fog itt dolgozni. Most, egy évvel a tervezett határidő előtt már jó 1300, kiválóan képzett mérnököt foglalkoztat ezen a helyen a Bosch. És a fejlesztők munkahelyének a fejlesztése még nem fejeződött be, miként a szónok fogalmazott: „folyt. köv”, mert miközben egy négyemeletes garázst is építettek, már az innovációs és fejlesztő tömb (miként a Boschnál dolgozók mondják: a campus) harmadik ütemén dolgoznak.
A ma átadott épülettömb 19 ezer négyzetméterén létesített munkahelyeken mintegy nyolcszáz mérnök fejleszti a legmodernebb rendszereket és komponenseket gépjárművek számára. Elektronikus vezérlőegységeket, biztonsági, a vezetőt támogató rendszereket, érzékelőket és még sok mást. Itt kapott helyet az eddigi legnagyobb, négyezer négyzetméter alapterületű eszközpark is. A szakember ekként foglalta össze a tudományok és a gyakorlat folyamatos fejlődésének az élvonalában haladó központ küldetését: nagy szerepet kíván vállalni a vezetéstámogatás további fejlesztésében, a magasan automatizált vezetésben.
„Meggyőződésem, hogy a teljesen automatizált vezetés az egyik legfontosabb területe a jövő közúti közlekedésének.Magyarországnak, technológiai helyszínként hatalmas lehetősége van. Munkánkhoz nagy szükség van tesztelési lehetőségekre a közúti közlekedésben. Ehhez sajátos infrastruktúra kell, amik a szaknyelv összefoglaló néven smart cityként, okos városként említ. Ebből a célból máris reményes tárgyalásokat folytatunk az illetékesekkel, akiknek módjában áll a kellő törvényi háttér megteremtése. Az egyetemekre is számítunk, a többi között azokra a karokra, ahol a számítógép-tudomány, a mesterséges intelligencia fejlesztéséhez képezik a szakembereket…”
Egy különösen fontos tényre is fölhívta a figyelmet Oliver Schatz, a Robert Bosch Kft. műszaki területekért felelős elnöke, a Budapesti Fejlesztési Központ vezetője. Nevezetesen: „Magyarországon nagyon sok jól képzett fiatal van, az ő képességeiket az egész világon elismerik, tudásukat keresik, és egyre többen mennek a nagyvilágba. Ezek a fiatalok a mi jövőnk. Együtt kell tennünk azért, hogy ők a jövőben is szívesen dolgozzanak itt. A Bosch az épületeivel 30 évre kalkulál. Azt szeretném, hogy 30 év múlva is sok ezer büszke mérnök dolgozzék a legújabb fejlesztéseken a Bosch Budapesti Fejlesztési Központjában, és hogy családjával ebben a szép országban jól érezze magát. Ehhez szeretnénk mi hozzájárulni. Mi, a Bosch” – zárta magyarul elmondott szavait a vezető német szakember.
A Budapesti Fejlesztési Központ építése
Ma megnyílik a Bosch kibővített Budapesti Fejlesztési Központja
(07:00) A magyarországi Bosch csoport 2013. július 31-én adta át az utóbbi évek egyik legnagyobb szabású hazai Bosch beruházásának számító, új központi telephelyének első ütemben megépült egységét. A fejlesztés második – és egyben legnagyobb – részének átadása ma délelőtt lesz. A második ütem a folyamatosan bővülő Budapesti Fejlesztési Központ munkatársainak ad helyet. A teljes beruházás összértéke 2015-re elérte a 32 milliárd forintot – áll abban a meghívóban, amelyet a KKM sajtó-főosztálya juttatott el az Infovilág szerkesztőségébe.